מסתמן: מוסדות החינוך המיוחד לא יחזרו לשגרה אחרי פסח

בעקבות עיכובים בהיערכויות והכנת המוסדות, תלמידי החינוך המיוחד ככל הנראה ישובו ללימודים רק ביום שלישי ה-21 באפריל. עקב כך - יידחו גם יתר השלבים בתוכנית הכוללת של החזרה לשגרה

כיתה ריקה בבית ספר
כיתה בבית ספר. אילוסטרציה | צילום: Shutterstock

מגפת הקורונה: לאחר שמשרד החינוך הודיע בשבוע שעבר שכ-50 אלף תלמידי מוסדות החינוך המיוחד יחזרו ללימודים אחרי הפסח באישור משרד הבריאות, היום (שני) מסתמן כי בעקבות עיכובים בהיערכויות - חזרתם לשדרה תידחה.

נכון לעכשיו מדובר על חזרה לשגרה ביום שלישי ה-21 באפריל, מה שאומר שגם יתר התוכנית הכולל לחזרה לשגרה תתעכב בעקבות דחיית הצעד הראשון. גורמים במשרד החינוך אומרים כי העיכוב נגרם עקב קשיים בהרכבת מערכת, הכנת מוסדות וגיוס מורים ומטפלים.

שוטרי מג''ב באחת מהכניסות לשכונות החסומות בירושלים
שוטרי מג''ב באחת מהכניסות לשכונות החסומות בירושלים | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום, נתניהו קיים התייעצות טלפונית עם שר הבריאות ליצמן, השר לביטחון הפנים ארדן, מנכ"ל משרד הבריאות ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לקראת החג השני של פסח. מסיכום של ההתייעצות שהגיע לידי חדשות 13 עולה כי נתניהו הנחה להכין תקנות חירום חדשות שיאסרו על יציאה מהערים ועל המעבר מעיר לעיר החל ממחר בשעה 17:00 ועד יום ראשון בשעה 6:00. הממשלה תתכנס בהמשך היום כדי לדון בתקנות החירום האלה ולאשר אותן. בד בבד, נתניהו זימן את השרים לדיון בשיחת וידאו על "אסטרטגיית היציאה" מההסגר ביום חמישי.

"ההמלצה להטלת הגבלות הינה לאור החשש כי השילוב של אווירת החג (במיוחד מימונה) יחד עם אווירת סוף הסגר, יביאו להתרופפות משמעותית בשמירה על הנחיות הריחוק החברתי", נכתב בסיכום ההתייעצות.

נתניהו הנחה בדיון כי החל מיום שלישי ועד יום ראשון תצומצם הפעילות במקומות עבודה כפי שהיה במהלך החג הראשון של פסח. לפי סיכום הדיון הממשלה תקרא לתושבים להישאר במשפחותיהם הגרעיניות במהלך החג כאשר נשקל להפוך זאת להנחיה מחייבת.

נתניהו הנחה את שר הכלכלה לוודא כי במוצאי החג ייאכפו כללי הריחוק במיוחד בבתי מאפה, חנויות ומרכולים, שאליהם צפויים להגיע כדי לקנות מוצרי חמץ. נתניהו הנחה את מנכ"ל משרד ראש הממשלה לרתום מובילי דעת קהל לעידוד האוכלוסייה לבטל את חגיגות המימונה. יש לציין כי יישובים ערבים יוחרגו מההגבלות הנ"ל.