התפרצות הקורונה במערכת החינוך: יותר מ-70 בתי ספר וגנים נסגרו

מאז שנפתחו מוסדות הלימוד מחדש, 285 תלמידים ועובדי הוראה אובחנו חולים. יותר מ-9,000 נכנסו לבידוד • עיריות ראשל"צ ורעננה הודיעו: החטיבות והתיכונים יעברו למודל שישלב למידה מרחוק

זמן צפייה: 02:12
משרד החינוך עדכן היום (חמישי) כי עלה ל-72 מניין בתי הספר והגנים שנסגרו לאחר שנמצאו שם חולי קורונה, זאת לאחר ש-41 תלמידים ואנשי צוות נוספים נמצאו אתמול כחיוביים לנגיף. כעת, מניין החולים מקרב התלמידים והמורים עומד על 285, ו-9,079 שנמצאים בבידוד. עיריית רעננה הודיעה כי מערכת החינוך בעיר תעבור החל מיום ראשון הקרוב באופן הדרגתי למודל היברדי, שישלב למידה מקוונת מהבית עם למידה פיזית בבית הספר, בחטיבות הביניים והתיכונים בעיר.
התלמידים חזרו לבתי הספר
התלמידים חזרו לבתי הספר
מוקדם יותר היום הודיעה גם עיריית ראשון לציון כי כבר ביום ראשון הקרוב, החטיבות והתיכונים בעיר יעברו ל"מודל ייחודי לתקופת הקורונה", לפיו התלמידים יחולקו לקבוצות קטנות, וגם ילמדו בחלק מהזמן מרחוק. כזכור, בתום התייעצות בנושא מערכת החינוך שהתקיימה אמש, ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריע כי כל מוסד חינוכי שיאותר בו מקרה תחלואה - ייסגר. עוד הוחלט על המשך מעקב וקיום הערכות מצב למציאת פתרונות מיגון וריחוק לתלמידים וצוותי הוראה. בתוך כך, על רקע התפרצות הקורונה במערכת החינוך, יו"ר הנהלת ארגון המורים רן ארז שיגר מכתב לראש הממשלה ובו נכתב כי "מערכת החינוך באנדרלמוסיה הגובלת באנרכיה", והוסיף כי יש לשקול בכובד ראש את סגירת בתי הספר בחינוך העל יסודי ולסיים את שנת הלימודים ב 20.6 תוך קיום לימודים מקוונים מהבית. "אין כל סיבה להאריך את הסיוט של המורים התלמידים וההורים ב 9 ימים נוספים".