"בהתחלה פחדתי מזה": איך מדברים עם הילדים על הקורונה?

בתי ספר שנסגרים, תלמידים שנשלחים לבידוד וחשש אמיתי מביטול מסיבות פורים: בכל בית בישראל מדברים על הנגיף המתפשט - מה שככל הנראה מלחיץ את הקטנים, שהודו: "פוחדים שיקרה משהו להורים"

זמן צפייה: 02:59

נגיף הקורונה כבר גרם לבידודם של יותר מאלף בני נוער וילדים. חבריהם מודאגים לא פחות, וכדי להבין מה הם מרגישים וממה הם חוששים, כתב חדשות 13 כינס כמה ילדים ובדק איך מדברים איתם על זה ומה הם חושבים על המחלה.

"הקורונה מזיקה לכולם - במיוחד בסין", אמר יובל בן ה-7.5. "זה וירוס שנוצר בגלל עטלפים", הוסיפה רומי-נעמי בת ה-7, "בהתחלה אני פחדתי מזה, ואז אח שלי סיפר לי שהווירוס לא מזיק לילדים - אבל אני עדיין מפחדת שלא יקרה להורים שלי משהו".

גם ההורים, כמובן, מודאגים מאוד. "אנחנו לא מזלזלים בסכנה ובעובדה שזה באמת הולך ומתפשט", אמרה אתי פז, אמא לשלושה ילדים, "אבל אין לנו הרבה מה לעשות עם זה". סגירת בית הספר בגבעת ברנר ושליחתם לבידוד של יותר מ-1,100 תלמידים - בוודאי שלא סייעה להורדת מפלס החרדה.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

גורמים בכחול לבן: נבחן ממשלת אחדות – כשגנץ ראשון ברוטציה

פרסום ראשון: האדם שאסף מידע על גנץ פעל ממשרד פרקליטו של רה"מ

שבים ממדינות באירופה ייכנסו לבידוד; כנסים המוניים ייאסרו

ילדים מדברים על נגיף הקורונה
ילדים מדברים על נגיף הקורונה | צילום: חדשות 13

פסיכולוגית הילדים עדי קרסיק הסבירה כי "קורונה זה בעצם וירוס, והסימפטומים די דומים לשפעת". דווקא בגלל החששות חשוב להבהיר כי עד כה ברחבי העולם, הרוב המוחלט של הילדים שנושאים את הנגיף לא פיתחו תסמינים. ומצד שני, ילדים שהופכים לנשאי הנגיף אבל לא חולים בו עלולים להדביק מבוגרים סביבם מבלי לדעת.

ההנחיות המפורשות של משרד הבריאות צריכות להילקח ברצינות, גם אם הן לא נוחות ואפילו מתסכלות לעתים. מי שלא נדבק בנגיף או נדרש להיות בבידוד לאחר שבא במגע עם חולה לא צריך לשנות שום דבר בהתנהלות היומיומית שלו. וכן, זה רלוונטי גם לחגיגות פורים שצפויות בשבוע הבא.