בדרך לנשיאות? יהורם גאון על התגובות לחיסול באיראן: "עמלקים"

הזמר, שדווח כי שוקל להתמודד לתפקיד נשיא המדינה, התייחס בגל"צ לביקורת שנשמעה מצד האיחוד האירופי על חיסול ראש תוכנית הגרעין: "אירופה הנאורה כועסת כשאנו נאבקים לא לאפשר לרוע להתממש"

זמן צפייה: 03:21

הזמר יהורם גאון, שלפי דיווחים שוקל להתמודד לתפקיד נשיא המדינה, התייחס היום (שישי) בתוכניתו בגל"צ לחיסול אבי הפצצה האיראנית ולביקורות שנשמעו על המהלך: "תודה רבה עמלקים נאורים, יש לנו את צה"ל, נסתדר בלעדיכם".

"הנציב העליון לענייני חוץ והגנה של האיחוד האירופי לא בחל במילים בהתנגדותו להתנקשות בחייו של פחריזאדה", אמר גאון. "הוא אמר שזה מעשה נפשע המנוגד לעקרונות כיבוד זכויות האדם שמייצג האיחוד האירופי. מעניין שלא שמענו אותו מעולם מתייחס לאיומים של איראן להשמדה טוטאלית של 'הנגע הציוני' כדבריו".

 גאון התייחס בתוכניתו ברדיו להפיכתו של פילבר לעד מדינה
גאון התייחס בתוכניתו ברדיו להפיכתו של פילבר לעד מדינה | צילום: אור גפן - יחצ

גאון המשיך ותקף: "כל עוד יש בעולם רוע לשמו - יש עמלק בעולם. עמלק שעובר מדור לדור. מה יש לנו עם איראן? כלום. מה יש להם בכלל נגדנו? מה עשינו להם? הרי אין לנו גבול משותף. והיא על אף זאת עומדת בראש היוזמים בפועל להשמדתנו ומחיקתנו מעל לפני האדמה. ולא נותר לנו אלא לתרץ זאת רק ברוע לשמו, רוע שאין לנו עליו שליטה".

"כדי למחוק עם מעל לפני האדמה בכך אתה צריך להיות עמלק. רק רוע. וכשאנו עומדים על רגליים אחוריות כדי לא לאפשר זאת, כדי לא לאפשר לרוע הזה להתממש, אירופה הנאורה כועסת. תודה רבה עמלקים נאורים, יש לנו את צה"ל, אנחנו נסתדר בלעדיכם".

יהורם גאון
יהורם גאון | צילום: אילן בשור יח''צ

השבוע, כאמור, דווח כי הזמר והשחקן יהורם גאון שוקל להתמודד על תפקיד הנשיאות. מעבר לעובדה כי מדובר באייקון תרבות, גאון ידוע כמי שיש לו יחסים טובים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.