ללא קהל ועם חוקים חדשים: היערכות לקראת חזרת ליגת העל בכדורגל

מחר ייפתח הפלייאוף העליון, ובמציאות החדשה של הקורונה - האצטדיונים חייבים להתאים את עצמם לנגיף ששינה את העולם. אחרי שהקבוצות חזרו להתאמן תחת הגבלות, המגרשים נאלצו להיכנס למבצע חיטוי

זמן צפייה: 02:20

מגרשי הכדורגל כפי שאנחנו מכירים אותם, עם האמוציות על הדשא וביציע, נתפסים עבורנו כאחד הדברים הכי רחוקים מסטריליות - אבל במציאות החדשה של הקורונה האצטדיונים חייבים להתאים את עצמם לנגיף ששינה את העולם.

אחרי שהקבוצות חזרו להתאמן תחת הגבלות ולקראת חידוש הליגה בשבת, האצטדיונים בישראל, כולל בלומפילד, נאלצו להיכנס למבצע חיטוי. "החומר מאפשר שהייה ממושכת על כל מקום שאתה מחטא", הסבירה קרן כהן חזון, יו"ר Tera Novel. “זה הורג חיידקים, וירוסים, עובשים ופטריות”.

עוד בחדשות 13:

החשש מגל שני: יותר ממאה בני אדם אובחנו בקורונה ביממה האחרונה

מנכ"ל משרד הבריאות: "מזהים עלייה בתחלואה – בעיקר בבתי הספר"

רק רוצים לרקוד: חרף האיסור – אלפי בליינים פקדו את המועדונים

מבצע חיטוי באצטדיון
מבצע חיטוי באצטדיון | צילום: חדשות 13

חומר החיטוי שמונע הדבקה בקורונה ובנגיפים אחרים רוסס בכל המשטחים באצטדיון עימם יבואו השחקנים במגע: הספסלים, המעברים וכמובן חדר ההלבשה. בינתיים היציעים נותרים כפי שהם. על פי הנהלים, המשחקים ינוהלו מאחורי דלתיים סגורות, ללא קהל. "אנחנו נערכים כבר להיות ראשונים ולתת לשחקנים פה את מיטב האמצעים שיישמרו ויישארו בריאים", אמר רמזי גבאי, יו"ר דירקטוריון היכלי הספורט ת"א-יפו.

מחר ייפתח הפלייאוף העליון, שש קבוצות, שתי התל אביביות, שתי החיפאיות, באר שבע ובית"ר, כשבמוקד הניסיון של מכבי חיפה להדביק את הפער ממכבי תל אביב ולזכות באליפות לראשונה מאז 2011. "מי שיחסר לנו באמת זה הקהל שהוא הקהל הכי טוב בארץ", אמר מרקו בלבול, מאמן מכבי חיפה. "קהל נפלא, יש לו השפעה אדירה על המשחק שלנו. אני מאוד מקווה שנשמח אותם בבית ושנשאיר את הנקודות אצלנו". כשברקע החשש מגל שני, תוכנית החזרת הכדורגל לשגרה יוצאת לדרך - בתקווה שתוך חודש נוכל לראות את העונה מוכרעת, כפי שצריך, על המגרש.