עד 80% תפוסה בעיר ירוקה: המתווה המסתמן למופעי תרבות לפי ערים

לפי גורמים המעורים בדיונים, בערים ירוקות יתאפשרו הופעות של עד אלף בני אדם - עד 60% תפוסה במקומות סגורים. בערים צהובות - 40%-60% תפוסה, ובכתומות - 20%-40%. בערים אדומות טרם הוחלט

זמן צפייה: 12:20

בשעה זו (חמישי) מתקיימים דיונים על פתיחת אירועי התרבות בצל נגיף הקורונה. לפי גורמים המעורים בפרטים, המתווה המסתמן יכלול את חזרת האירועים בחלוקה לפי ערים אדומות, צהובות, כתומות וירוקות - כמו בפרויקט הרמזור של פרויקטור הקורונה, הפרופסור רוני גמזו.

כך, ועל פי התוכנית, לא יהיו יותר מאלף בני אדם באולם אחד. בערים ירוקות יוכלו להתקיים אירועי תרבות בנוכחות של עד 60% תפוסה באולם, כאשר רק 100 איש יוכלו להיכנס מכל כניסה. בערים צהובות התפוסה באולם תותר רק עד 40%, כאשר מכל כניסה יכנסו 50 בני אדם.

באירועים שיתקיימו בחללים סגורים בערים כתומות, תותר 20% תפוסה של האולם עם 25 אנשים שיגיעו מכל כניסה. בערים אדומות, ייתכן כי תותר כניסה של עשרה בני אדם מכל כניסה, עם שמירת מרחק של שני מטרים בין אחד לשני - אולם עניין ערים אלו טרם הוחלט. באירועי תרבות בערים אלו, המופעים יתקיימו לפי כללי ההתקהלות במקום הרלוונטי.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

בני ברק, 12 שכונות בי-ם ו-29 יישובים: האזורים האדומים בארץ

גנץ וכ"ץ ידונו: האם יבוטלו הגדלות הפנסיה לקצינים בכירים?

לפיד: אשאר ביש עתיד גם אם יהיו פריימריז ואפסיד בהם

להקת הדג נחש בהופעה
להקת הדג נחש בהופעה | צילום: חדשות 13

בשטח פתוח, המתווה מעט שונה. כך, ברשויות הירוקות תותר תפוסה של 80% משטח המקום. הרשות המקומית תאשר נוכחות של עד 500 אנשים. הגעה של יותר מ-500 ועד אלף תדרוש אישור נוסף של הרשות המקומית. בערים צהובות תתאפשר תפוסה של 60% בשטח הפתוח. גם בערים אלו, הגעה של יותר מ-500 ועד אלף תדרוש אישור נוסף של הרשות האחראית.

בערים כתומות, במקומות פתוחים, יתאפשרו 40% תפוסה. כאן, טרם הוחלט לגבי מספר האנשים שיוכלו להיכנס לשטח - ייתכן כי תותר כניסה של עשרות בודדות בלבד. בערים אדומות, ככל הנראה, תותר כניסה של עד 20 בני אדם באירועי תרבות שיתקיימו במקומות פתוחים. גם זה, כאמור, עדיין לא סופי.

ממונה הקורונה רוני גמזו
ממונה הקורונה רוני גמזו | צילום: חדשות 13

בשעה זו מציג פרויקטור הקורונה, הפרופסור רוני גמזו, את התוכנית למיגור התפשטות נגיף הקורונה בישראל. על פי הרעיון שגיבש, ב-11 היישובים ה"אדומים ביותר" תוגבל היציאה מהבתים וכן תוגבל היציאה והכניסה מהעיר. בשאר הערים האדומות, מערכת החינוך תישאר סגורה ויוטל עוצר לילי על התושבים.

התוכנית של גמזו, שמוצגת בפני השרים בדיון בוועדת הקורונה, מגדירה קטגוריה חדשה של "ערים אדומות בסיכון יוצא דופן". לפי המתווה, על ערים אלו תוטל מגבלה נוספת שדומה במהותה לסגר מלא - הגבלת כניסות ויציאות, כאמור, הגבלת מסחר ואף הגבלת תנועה מחוץ לבתים עד 500 מטרים - זאת בנוסף לסגירת מערכת החינוך והעוצר הלילי, שמתוכננים ממילא לכל הערים האדומות.