מהבריחה מאיראן ועד הזכייה במדליה: ריאיון בלעדי עם סעיד מולאי

אחרי שנאלץ לברוח ממדינת הולדתו ולנתק קשר עם משפחתו, הג'ודוקא האיראני סגר מעגל - וזכה במדליית כסף. בשיחה עם חדשות 13, סיפר על החיים החדשים והחברים מישראל: "שגיא מוקי הוא אח שלי"

זמן צפייה: 03:50

שעות לאחר שזכה במדליית כסף באולימפיאדת טוקיו 2020, הג'ודוקא האיראני סעיד מולאי שוחח היום (שלישי) עם כתב חדשות 13, וסיפר על חייו החדשים לאחר הבריחה מאיראן - ועל החברים שמחכים לו בישראל. "המדלייה הזאת היאי קודם בשבילי", אמר מולאי, שגילה כי כבר יותר משנתיים שלא שוחח עם משפחתו. "המדליה הזאת היא גם בשביל המשפחה שלי, שאני מקווה שתסתכל באינטרנט ותראה אותי. אני מקווה שהם מאושרים".

מי שכן עמדה לצידו לאורך כל הדרך היא אשתו, שהתרגשה עד דמעות מהזכיה - והייתה הראשונה לקבל ממנו שיחת טלפון. "היא בכתה אבל גם שמחה מאוד. לפני שנתיים היא אמרה לי לסיים עם איראן, ועברה איתי שנתיים של חיים קשים".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

בכירים בקבינט הקורונה נגד אלרעי-פרייס: "מתנהגת כמו מטורללת"

סימון ביילס אחרי שפרשה: "צריכה להתמקד בבריאות הנפשית שלי"

יפה בן דוד: "לא נותנים לנו משאבים – ורוצים שנביא פתרונות"

הג'ודאי האיראני סעיד מולאי
הג'ודאי סעיד מולאי | צילום: רויטרס

כזכור, הסיפור של מולאיי תפס כותרות בכל העולם. הג'ודקא נאלץ להפסיד בכוונה באליפות העולם 2019 כדי לא לפגוש את מוקי בגמר. לאחר מכן הוא לא חזר לאיראן, מצא בית בגרמניה ואפילו ביקר בישראל וזכה במדליית כסף בתחרות בתל אביב. היום עם דגל מונגוליה, הוא סגר מעגל. "זה החלום שלי. אחרי שנתיים - עכשיו יש לי מדליה אולימפית".

בשיחה המיוחדת שקיים עם טל שורר בכפר האולימפי, כינה מולאי את יריבו הישראלי שגיא מוקי כ"חבר", ואף אמר עליו שהוא "אלוף עולם. הוא אח שלי". מולאי ביקש להודות לכל הישראלים שלדבריו, "שלחו לי אנרגיות חיוביות", והקדיש עבורם המדליה.