אלמנתו של רוני פיטרסון: מתקשה למצוא לו מקום קבורה הולם

לאחר עיכובים בשל היותו לא יהודי, הודיעה נילי פיטרסון כי הגיטריסט ייקבר בבית העלמין ביפו. על הקשיים במציאת מקום הקבורה כתבה מוקדם יותר: "המדינה במערומיה"

זמן צפייה: 02:51
נילי פיטרסון, אלמנתו של המוזיקאי רוני פיטרסון שהלך אתמול לעולמו, הודיעה כי נמצא מקום קבורה לבעלה בבית הקברות ביפו - לאחר עיכובים בשל היותו נוצרי. מוקדם יותר היום אמרה כי המשפחה לא מצליחה למצוא מקום קבורה. "מדינה במערומיה", כתבה בחשבון הפייסבוק שלה. "אמן משכמו ומעלה שהעשיר במו ידיו את תרבות המוסיקה פה, שייצג את המדינה בכבוד כל כך גדול, כשליח של משרד החוץ שהביא לפה אמנים בעלי שם שחסרו לארצותיהם ורק שיבחו את מדינתנו. שליח הסברה". "ציוני בנשמתו אוהב ישראל, ובגלל שאינו יהודי בילינו שעות אתמול לחפש מקום קבורה הולם שאינו עולה עשרות אלפי שקלים. נתינה ואזרחות טובה לא נמדדת על פי דת, רק על פי הלב, לא יאמן. לצערי עדין אין לי מועד ומקום ללוויה. מחכה לנס". כאמור, הגיטריסט רוני פיטרסון, שעבד עם רבים מגדולי המוזיקאים הישראלים, הלך אתמול לעולמו בגיל 62. אשתו נילי מסרה: "רוני מת בשנתו כתוצאה מדום נשימה במיטתו, כשהגיטרה שלו לידו. מועד הלווייתו טרם נקבע". עוד בחדשות 13: "המתנה שלנו לראש השנה": ילדי השנה החדשה שהפכו לסמל הגיטריסט רוני פיטרסון הלך לעולמו בגיל 62 ראש השנה תש"ף: מיליוני ישראלים חגגו את בואה של השנה החדשה
רוני פיטרסון
רוני פיטרסון | צילום: חדשות 13
פיטרסון נולד בגרמניה והתעניין במוזיקה והופיע באופן מקצועי כבר כילד צעיר. ב-1987 נבחר פיטרסון לנגן במופע של שלום חנוך "רק בן אדם", ובהמשך השתתף בהקלטת האלבום בעל אותו השם. בהמשך הפך לנגן קבוע בהופעותיו ואלבומיו של חנוך, וב-1991 עלה רשמית לישראל. עם השנים הופיע פיטרסון עם מוזיקאים ישראלים רבים, בהם רמי קלינשטיין, ריטה, מאיר אריאל, ויזהר אשדות. בשנים האחרונות ערך פיטרסון מופעי מחווה לבוב דילן ולענקי הבלוז, בהם בי.בי. קינג. בנוסף ערך מופעי מחווה לציון 50 שנה לפסטיבל וודסטוק. פיטרסון היה מעריץ גדול של בוב דילן ואריק קלפטון, על שמם נקרא בנו אריק דילן. שלום חנוך הגיב למותו של פיטרסון ואמר: "עוד לא מעכלים את הבשורה. מאוד עצובים מלכתו של רוני שלנו, האחד והיחיד", כך כתב בחשבון הפייסבוק שלו.