ווטרס: רדיוהד נחושים להופיע בת"א

המוזיקאי ניסה לשכנע את חברי הלהקה לא להגיע לישראל, אך לדבריו "הם החליטו בנושא ואין לי הרבה להוסיף בנושא"

תום יורק, רדיוהד (ארכיון)
תום יורק, רדיוהד (ארכיון) | צילום: רויטרס
המוזיקאי רוג'ר ווטרס, חבר וסולן להקת פינק פלויד בעבר, קרא לאחרונה ללהקת רדיוהד לבטל את הופעתה המתוכנתת בישראל - שצפויה להתקיים ב-19 ביולי בפארק הירקון בתל אביב. אמש (שישי) הודה למעשה ווטרס בכישלון המחאה וסיפר בריאיון לניו יורק טיימס כי "נדמה שהם החליטו להופיע בתל אביב והם נחושים לעשות זאת". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בשיחה מול קהל לקראת צאת אלבומו החדש אמר ווטרס: "עמדתי בקשר עם כמה מחברי רדיוהד והם החליטו, אז לא נותר הרבה להגיד מבחינתי בנושא הזה". בהמשך דבריו תקף ווטרס, שהופיע בעבר בישראל, את התנהלות הלהקה המצליחה ואמר: "הם צריכים להחליט בעצמם מה יעשו עם חייהם וללכת בעקבות מצפונם".
מוביל המחאה. ווטרס
מוביל המחאה. ווטרס | צילום: רויטרס
"אני לא אשב כאן ואשמיץ את רדיוהד", הוסיף ווטרס. "השקפתי היא שיש בנושא של ישראל קו לגיטימי של התנגדות - קו שה-BDS מוביל אותו. אני רוצה שעמיתיי לא יחצו את הקו, אבל אם הם בוחרים לעשות זאת זה עניין שלהם ושל מצפונם". בתחילת השבוע פנו עשרות אמנים, ובראשם ווטרס, במכתב פתוח בו קראו לחברי להקת רדיוהד לבטל את הופעתם . "כשאתם מופיעים בישראל, אתם למעשה מופיעים במדינה בה שליחי האו"ם קבעו כי מופעלת מערכת של 'אפרטהייד' על העם הפלסטיני", נכתב. במכתב קראו ווטרס והאמנים הנוספים לחברי הלהקה לשקול בשנית את הופעתם והוסיפו: "אנחנו מבקשים שתחשבו על כך שוב - אנא פעלו כפי שאמנים פעלו בימי האפרטהייד בדרום אפריקה: אל תופיעו עד שהאפרטהייד יסתיים".
רדיוהד (ארכיון)
רדיוהד (ארכיון) | צילום: רויטרס
על המכתב חתומים גם הבמאי הבריטי קן לואץ', המוזיקאי ת'רסטון מור, להקת Young Fathers ואחד מחברי ההרכב המצליח TV On The Radio. האמנים ציינו כי רדיוהד נמנעה בעבר מתמיכה בהחרמת ישראל - דבר שעומד בניגוד לתמיכת הלהקה בעצמאות לטיבט. "אנו תוהים מדוע אתם מסרבים לבקשה לתמוך בעם שנמצא תחת כיבוש זר - מדוע כשמדובר בפלסטינים אתם מתעלמים מהקריאה להתנגד לשלילת זכויות האדם". את רדיוהד יחמם ההרכב הישראלי "דודו טסה והכוויתים", אך לדברי מנסחי המכתב החריף המוזיקה ה"יהודית-ערבית" של ההרכבת לא תפתור שום דבר - "כפי שהופעות 'מעורבות' בדרום אפריקה לא קירבו את סוף משטר האפרטהייד".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ