הרפרטואר החדש נחשף: האופרה מעודדת יצירה כחול-לבן

האופרה הישראלית חשפה את התכנייה לשנה הקרובה - בה תוצג לראשונה בישראל האופרה "סיפורו של הצאר סלטן"

בית האופרה, ארכיון

באופרה הישראלית חשפו את הרפרטואר החדש - ואת המופעים שעבדו עליהם בחשאי זמן רב. אתמול (שני) התקיימה מסיבת העיתונאים בה הוצגה תכניית האופרה ל-2017-2018, שתהיה העונה הראשונה תחת ניהולו של צח גרניט, מנכ"ל האופרה החדש. גרניט החליף את חנה מוניץ לאחר 30 שנות ניהול והישגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החידוש הגדול הוא שהאופרה תבצע כל שנה אופרה אחת על טהרת כחול לבן - יוצרים וסולנים ישראלים. בעוה זו תועלה הפקת מקור ישראלית ל"חלום ליל קיץ" של בנג'מין בריטן, בבימויו של עידו ריקלין ועם סולנים ישראלים. באופרה הסבירו כי "המגמה היא לתת במה לכשרונות של האופרה הישראלית, סולנים וסולניות מקומיים בתפקידים ראשיים במהלך העונה - ולעודד את הכוח הישראלי של האופרה".

אופרות בולטות נוספות שיעלו בשנה הקרובה בהפקה חדשה: לה בוהם מאת ג'קומו פוצ'יני, דון ג'ובני מאת מוצרט ולראשונה בישראל - "סיפורו של הצאר סלטן" מאת ניקולאי רימסקי קורסקוב, על פי פואמה של פושקין.

כמו כן, בתחום המחול יציגו באופרה הישראלית להקות ויוצרים מחזית היצירה העולמית והישראלית העכשווית - חלקם בליווי מוסיקה חיה על הבמה. בנוסף, התזמורת האנדלוסית של ירושלים תופיע בקונצרטים - המשלבים מזרח ומערב, ותזמורת המהפכה תציג מופעי מוסיקה ישראלית מקורית בשילוב מחול, אנימציה, וידיאו ארט ורוק.