הנסיך הארי נפל למתיחה - והוקלט מותח ביקורת על מנהיגי העולם

שני בדרנים רוסים התחזו לפעילה הסביבתית גרטה תונברג והצליחו, ככל הנראה, להערים על הנסיך הפורש. "מנהיגים את העולם כמה אנשים חולנים". אז למה יש מי שמפקפק באמינות ההקלטות?

זמן צפייה: 03:40

אחרי שעזב את בית המלוכה והסתכסך עם סבתו המלכה אליזבת ושאר בנו משפחתו, הנסיך הארי פתח חזית אחרת - הפעם עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

בתקשורת הבריטית פורסם אתמול (רביעי) קטע מתוך שיחה שבה לכאורה שומעים את הנסיך הארי משוחח עם גרטה תונברג, הפעילה הסביבתית משוודיה, וכן עם אביה - אולם מדובר במתיחה, ומהצד השני של הקו היו בעצם שני בדרנים מרוסיה.

בשיחה נשמע הנסיך אומר, בין היתר, דברים קיצוניים על טראמפ בנוגע להתמודדות שלו עם המצב הגלובלי. "לצערי, מנהיגים את העולם כמה אנשים חולנים - ומאוד לא אכפת לי לומר לכם את זה. העובדה שטראמפ מעודד כל כך את תעשיית הפחם באמריקה... יש לו דם על הידיים".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

בידור בבידוד: איך מרגיעים את הילדים מבהלת הקורונה?

מדינה בבידוד: כך נראית איטליה תחת הגבלות הקורונה

המבוגרים שנמצאים בקבוצת הסיכון להידבק בקורונה: "אנו מודאגים"

הנסיך הארי עם מייגן מרקל
הנסיך הארי עם מייגן מרקל | צילום: רויטרס

"בחמש או בעשר השנים הקרובות המצב ישתנה - אבל אנחנו לא יכולים לחכות", נשמע הארי אומר בשיחה, "אני חושב שאם טראמפ יכול להיות נשיא ארה"ב - הכול אפשרי, נכון?"

השיחה הראשונה בין הצדדים התקיימה בערב הסילבסטר והשנייה בחודש ינואר. על פי התקשורת בבריטניה, שני הבדרנים המתחזים - שכבר הצליחו להפיל בעבר את ברני סנדרס ואלטון ג'ון, התקשרו לטלפון הקווי בביתו של הארי, שכאמור - הועתק לפני תקופה קצרה לקנדה.

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ | צילום: רויטרס

מה שמעורר את החשד באמינותו של הקטע זה העובדה שהארי מעולם לא פגש את גרטה ואביה - ובכל זאת הוא נשמע מספר להם דברים אישיים על החיים שלו עם מייגן, ועל ההחלטה לעזוב את בית המלוכה למען בנם ארצ'י.

"יש כמה דברים שמרמזים על כך שאולי זה לא באמת הארי", הסבירו ב"סקיי ניוז אוסטרליה", "הוא אמר להם 'בטח ראיתם את כל האיים ברחבי העולם כפי שאני ראיתי'. אנחנו יודעים שגרטה הפליגה רק פעם אחת לאמריקה כי היא לא טסה לשום מקום. יש כאן רמז נוסף שאולי זה לא הדבר האמיתי".

ובכל זאת, עד כה לא התקבלה שום הכחשה מצידו של הארי.

גרטה טונברג
גרטה טונברג | צילום: רויטרס