"חופשה כל החיים": הישראלים שעזבו את הארץ כדי לגור על אי בודד

הקיץ, הפקקים והבחירות המתקרבות מעוררים ברבים את הרצון לברוח כמה שיותר רחוק. כמה אזרחים לקחו את החלום עד הסוף - והעתיקו את מגוריהם למקומות המבודדים בעולם. "הכול מתנהל בהילוך איטי"

זמן צפייה: 12:41
גלי החום, הפקקים והבחירות המתקרבות מעוררים בלא מעט ישראלים את הרצון לברוח – כמה שיותר רחוק. גן ארז, למשל, בחר לשוט לטריסטן דה קונה, יישוב המבודד בעולם – הממוקם בחצי הדרך בין אפריקה לדרום אמריקה. ההפלגה אל האי אורכת חמישה ימים, ובודדים כל שנה זוכים באשרת שהייה. בטריסטן דה קונה גרים 247 בני אדם ואין ספור פינגווינים. "לכל משפחה שם מותר לגדל שתי כבשים, פרה ותרנגולות ללא הגבלה – כי אין מספיק שטחי מרעה", סיפר ארז. "יש באי גם שוטר אחד ייצוגי, יש לו אזיקים ותא כלא אחד – בשניהם מעולם לא נעשה שימוש". עוד בחדשות 13: מווילות יוקרה – ועד חפלה במלון: האי היווני שבו הכול כלול הישראלים טסים בהמוניהם: 500 טיסות ייצאו בכל יום במהלך הקיץ

טיסה כל שעה: היעדים החמים לחופשת קיץ באיים היווניים

טריסטן דה קונה
טריסטן דה קונה | צילום: חדשות 13
אורית גנמה עזבה את ישראל לפני מספר שנים בעקבות בן זוג שפגשה בהודו, ומצאה את עצמה בקלדוניה החדשה – מושבה צרפתית קטנה הממוקמת במרחק שעתיים טיסה מאוסטרליה. "בעבר היו פה קניבלים", אמרה אורית. "עד לפני מאה שנה, אולי פחות, אכלו פה בשר אדם". קצב החיים על האי הוא ההפך המוחלט מהעולם הקדחתני המוכר במערב. אורית, הישראלית היחידה באי, פתחה דוכן מזון והכירה למקומיים את הפלאפל, אך ב-14:00 היא סוגרת את הדלתות. "הכל פה בהילוך איטי, האנשים פה מאוד לוקחים את הזמן", סיפרה. "אנשים אוהבים לדוג ולצוד, אנחנו הולכים לנהר או לים, ורוב הזמן אנחנו בטבע. אמנם אנחנו חיים באי ויש לנו שגרה, אבל זה כמו להיות בחופשה כל החיים".