חיי הליגיונר: הכדורגלן תומר חמד ואשתו שונית על קו ת"א-לונדון

כשהליגה האנגלית הפסיקה את פעילותה, משפחת חמד הגיעה ארצה, אך תומר נאלץ לשוב ללונדון בעקבות החזרת הליגה. השניים סיפרו על הזוגיות, ההורות והקריירה: "אלה חוויות שצריך לנצל"

זמן צפייה: 12:04

בימים שבהם ליגת הכדורגל האנגלית, כמו כל הליגות בעולם, הפסיקו לשחק - הגיעו ארצה מלונדון הכדורגלן תומר חמד עם אשתו שונית ושלוש בנותיהן. אך הכדורגל באנגליה שב לפעילות, והוא חזר ללונדון - היא נשארה עם הבנות בארץ.

תומר ושונית נפגשו לפני 20 שנה, כשהיו תלמידי כיתה ז' בטבעון, הפכו לזוג בצבא והיום הם כבר הורים ותיקים. לנה הקטנה רק בת עשרה חודשים, היא התוספת החדשה ביותר למשפחה שלמעשה לא חיה בישראל אף פעם. האחיות שלה, מיה ואמי, מדברות כבר באנגלית שוטפת, במבטא בריטי. לפני עשור, הם ארזו הכול ושינו את הנוף. כעת, הם נעצרו בלונדון והמשפחה מנצלת בכל רגע את הכרטיס הפתוח בקריירה של כדורגלן.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

תיעוד: החשוד ברצח אשתו נמלט בתחתונים – בתם רצה לבקש עזרה

סייעת בגן וראייטי נדבקה – הילדים והצוות ייכנסו לבידוד

אירועים, ברים ומועדונים – עד 50 אנשים; התקהלויות אחרות עד 20

תומר ושונית חמד
תומר ושונית חמד | צילום: חדשות 13

לדברי שונית, במעבר מישראל היא ויתרה על הצלחה שהייתה יכולה להיות לה בפן האישי, אבל הוסיפה: "היה לי שווה לוותר - עדיין קיבלתי קריירה, נכון שהוא זה שבסוף בועט בכדור, אבל אני מרגישה שזו קריירה משותפת. אני הייתי שם בכל הרגעים הקשים, תמכתי, עודדתי, בפן המנטלי, בפן המשפחתי. למדתי בתקופה הזאת, למדתי שני תארים. אני לא בזבזתי את הזמן".

הקירבה למשפחה פתאום היא התנגשות בין העולמות, בין מקסום החוויות בקריירה לבין הקושי שבמעברים התכופים והידיעה שבכל עונה החיים יכולים להשתנות. בעוד חודש תיגמר העונה ואף אחד לא יודע אם משפחת חמד תישאר באנגליה או תיאלץ לעבור לתחנה הבאה. "אנחנו נחזור בוודאות, אבל נראה לי שזה יהיה עוד שנתיים-שלוש, אני רוצה לקוות שזה יהיה יותר, אבל קריירה של כדורגלן היא קצרה. בסוף נחזור לישראל ויהיה לנו כיף, אבל כרגע אלה חוויות שצריך לנצל אותן".