8 ימים לגמר האירוויזיון: החזרה הראשונה של קובי מרימי • צפו

הנציג הישראלי לתחרות השירה ביצע את שירו "Home" באולם שבו יופיע בשבת הבאה. הבלוגרים שנכחו במקום החמיאו להופעתו של הזמר וטענו כי עמד בציפיות. מרימי: "היה קשה לא לבכות על הבמה"

זמן צפייה: 02:38

החזרה הראשונה על בימת האירוויזיון באקספו תל אביב שבמרכז הירידים נערכה אתמול (שישי). נציג ישראל לתחרות, קובי מרימי, ביצע לראשונה על הבמה את שירו "Home", לצד משתתפי חצי הגמר. על אף התקלות הטכניות שאירעו במהלך החזרה, זכה מרימי למחיאות כפיים ולביקורות חיוביות מצד תא העיתונאים שנמצא במקום. בשעות אחר הצהריים סיפר מרימי על החזרה שערך. "היה מדהים להיות על הבמה הזאת. אני מרגיש שאני עומד לבכות", אמר במסיבת עיתונאים. "הדבר הכי קשה היה לשיר על הבמה הזאת בפעם הראשונה בלי לבכות. זה היה כיף, זה היה מדהים. יש הרבה דברים שאני רוצה לשנות ואנחנו רוצים לשנות".

מרימי התייחס גם לביקורת שהובעה כלפי השיר ברשתות החברתיות. "זה לא היה קשה, אבל זה היה מוזר לראות חיקוי של עצמי בארץ נהדרת, אהבתי את זה וצחקתי מאוד. במיוחד כשעלתה החיקוי של אמא שלי", אמר. "אהבתי דווקא את הביקורת כלפי השיר, ואנשים זכאים להביע את דעתם. אתה צריך לדעת כאמן שאם אתה משחרר יצירה לעולם – יעבירו עליה ביקורת, לטוב ולרע. אני אוהב את מה שיצרנו ומאמין בו, לא משנה מה".

עוד בחדשות 13:

לאחר הפסקת האש: ההכנות לאירוויזיון נמשכות במלוא המרץ

מאבי טולדנו עד דץ ודצה: הישראלים שכמעט זכו באירוויזיון

כך נראו האירוויזיונים לאורך השנים

ביום שלישי יערך במקום חצי גמר האירוויזיון, וביום שבת בערב - הגמר הגדול. בתחילת השבוע קיומו של האירוויזיון עמד בסימן שאלה, בעקבות יומיים מתוחים של לחימה ברצועת עזה. עם תום הלחימה לא רק תושבי הדרום נשמו לרווחה בעקבות הפסקת האש, אלא גם מפיקי האירוויזיון. אנשי ההפקה חזרו ביום שני לשגרת ההכנות והחזרות, לאחר שבמשך סבב הלחימה בדרום, נמנעו מלדבר על המצב הביטחוני הרגיש. במקביל, כרטיסים רבים נותרו לחצאי הגמר, והמכירה עומדת על קצת יותר מ-50%.

יובל כהן, העורך והבמאי הראשי, של התחרות, אמר: "אני לא אשקר שלא היה לחץ, היה לחץ קודם כול על מה שקורה בחוץ, וגם על האירוע עצמו שאחנו עובדים עליו שנה שלמה". שאבי מזרחי, מנהל מחלקת מופעים בעיריית תל אביב-יפו סיפר כי "ההכנות ממשיכות כרגיל ואנחנו בשיא העבודות שלנו בהקמה".

בכפר האירוויזיון נמשכו העבודות לקרא שבוע המסיבות שייפתח ביום ראשון הקרוב. סמוך לכפר, ניצבים דוכנים לקראת פסטיבל האוכל "תל אביב EAT",  שילווה את התחרות. כמו כן, מסעדני העיר ביטלו לפני ימים אחדים את השביתה שתוכננה לקראת שבוע התחרות - ומתכוונים להציע שלל מנות אוכל רחוב בעשרה שקלים.

בווידאו: קובי מרימי מבצע את שירו במסיבת העיתונאים

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-events-20190510-1854' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_xcnn0fen' duration='42'']