גל גדות ועידן רייכל: נחשפה התוכנית האמנותית של האירוויזיון

התחרות תלווה בהופעות של זמרים ישראלים ומופעי מחול של נציגי המדינות. משתתפים מתחרויות קודמות ישירו "הללויה" יחד עם גלי עטרי. "וונדרוומן" תציג את ישראל, ככל הנראה בקטע מוקלט

זמן צפייה: 02:37

במסיבת עיתונאים רשמית שהתקיימה הבוקר (שני) הוצגה התוכנית האמנותית של האירוויזיון ה-64, שייערך בחודש הבא בתל אביב, בהשתתפות 41 מדינות.

לפני התחרות יתקיים יום צילומים שבמהלכו יצולמו נציגי המדינות השונות רוקדים ברחבי הארץ. הדוגמנית והשחקנית הבין-לאומית גל גדות תשתתף גם היא באירוע ותציג את תל אביב ואת ישראל, אך ככל הנראה תעשה זאת בקטע מוקלט מראש. בנוסף, צפויים להשתתף אומנים מחו"ל, בהם פיינליסטים מתחרויות גמר קודמות, שכוללים את אלני פוריירה מקפריסין, קונצ'יטה וורסט מאוסטריה, מונס זלמרלוב משבדיה וורקה סרדוצ'קה מאוקראינה, שיחד עם גלי עטרי יבצעו את השיר הללויה, שהביא לירושלים את ניצחון הדאבל ב-1979.

במהלך ההופעות, יבצע הפרויקט של עידן רייכל את השיר "בואי – Come To Me" בהשתתפות 24 אומנים, ולהקת שלווה תבצע שיר נוסף. כמו כן, יופיעו זוכי העבר של ישראל נטע ברזילי ודנה אינטרנשיונל, שתופיע בחצי הגמר ובגמר. זוכה האירוויזיון הראשון של ישראל, יזהר כהן, יציג את הניקוד של צוות השיפוט הישראלי.

נטע ופרס האירוויזיון
נטע ופרס האירוויזיון | צילום: רויטרס

יום ההופעות הראשון יתקיים ב-14 במאי, שבו ייערך חצי הגמר הראשון, חצי הגמר השני יהיה ב-16 במאי ואירוע הגמר ב-18 במאי. שידור הגמר בישראל יחל בשעה 21:40 עם משדר מיוחד שתפתח ירדנה ארזי, 40 שנה אחרי שהנחתה את האירוויזיון הראשון, שהתקיים ב-1979 בירושלים. את האירוע ינחו ארז טל, בר רפאלי, אסי עזר ולוסי איוב, ויפרשנו צמד שדרני הרדיו שרון טייכר וערן זרחוביץ'.

בתוך כך, מחר יחל הגל השני של מכירת הכרטיסים. המכירה תפתח בשעה 18:00 ומחירי הכרטיסים ינועו בין 200 שקלים (למופעי חזרות וחצאי גמר) ועד 2,000 שקלים בגרין רום VIP, שאותו ניתן יהיה לרכוש לאירוע הגמר בלבד. את הכרטיסים מומלץ לרכוש מהאתר הרשמי בלבד.