עד 250 אנשים, ללא ריקודים: הממשלה אישרה פתיחת מוסדות תרבות

בהמשך להחלטת קבינט הקורונה, הוחלט כי מהיום יתאפשר לקיים מגוון רחב של מופעים, קונצרטים, הצגות תיאטרון והקרנות סרטים. התפוסה המרבית באולמות לא תעלה על 75%, ולא יתאפשרו מופעים בעמידה

זמן צפייה: 09:41

הממשלה אישרה היום (שישי) במשאל טלפוני מספר הקלות על ההגבלות של אירועי התרבות - מהיום יתאפשר לקיים מגוון רחב של מופעים, קונצרטים, הצגות תאטרון והקרנות סרטים לקהל הרחב באולמות התרבות ובבתי הקולנוע ברחבי הארץ, כאשר מניין המשתתפים במופעים לא יעלה על 250 איש, ועד לתפוסה מרבית של 75% מנפח האולם שבו מתקיים המופע. מעבר לכך, אין היתר לקיים מופעים בעמידה ולא יתאפשר אירוע הכולל ריקוד של הצופים.

כמו כן, למנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך, הסמכות להתיר מספר צופים הגבוה מ-250 ועד 500, ובלבד שמספרם לא יעלה על 75% מתפוסת המקום. אולמות המבקשים לערוך מופעים עבור קהל העולה על 250 איש רשאים להגיש בקשה באמצעות אתר משרד התרבות והספורט.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

לראשונה מזה כחודשיים: יותר מ-300 נדבקים בקורונה ביממה

המו"מ פוצץ: בית הדין יכריע על מועד סיום שנת הלימודים במוצ"ש

חשש מגל שני ברשות: ברקע מחסור בבדיקות – התפרצות בכמה מוקדים

חיטוי של אולם קולנוע
חיטוי של אולם קולנוע | צילום: רויטרס

מכירת כרטיסי הכניסה למופעים תעשה מראש, באמצעות הזמנה טלפונית או דיגיטלית, למושבים מסומנים בלבד. לאורך כל זמן השהות באולם, קהל הצופים והסדרנים יעטו מסיכות, ולא יתקיימו הפסקות במהלך המופע. מספרי הטלפון של קהל הצופים יישמרו בהתאם למקומות הישיבה המסומנים, לתקופה של 20 ימים. פרטים אלה יימסרו לבקשת נציג משרד הבריאות, במקרה שיתברר כי שהה חולה קורונה במופע. הפרת החובה של מפעיל אולם בקיום כללי ההפעלה תהווה עבירה פלילית.

בתוך כך, משרד הבריאות עדכן הערב כי ביממה האחרונה אובחנו 341 נדבקים חדשים בקורונה. בכך, מניין החולים עלה ל-20,339, מתוכם 4,449 פעילים. 39 מהחולים במצב קשה, ו-29 מונשמים.

כעת בישראל יש 4,372 חולים פעילים, 40 במצב קשה כאשר 28 מהם מחוברים למכונת הנשמה. מצבם של 44 מהחולים מוגדר בינוני, ו-161 מהנדבקים מאושפזים בבתי החולים השונים. בסך הכול, 747 אנשי צוות נמצאים בבידוד, מתוכם 233 אחיות ו-121 רופאים.