"ביט סייבר": משחק המציאות המדומה שכבש את העולם

את המשחק הווירטואלי, שהגיע לצמרת רשימת משחקי המחשב והמובייל לשנת 2019, חווים באמצעות משקפי מציאות מדומה. על השחקן לחתוך קוביות מעופפות שעפות לעברו בקצב מוזיקלי

זמן צפייה: 03:22

אם נתקלתם לאחרונה ברשת או בחיק הטבע באנשים עם מסכה על העיניים שעושים תנועות משונות עם חרבות דימיוניות, סביר להניח שמדובר בחובבי "ביט סייבר" - משחק המציאות המדומה שכבש את העולם, ומזמין את השחקן לדו-קרב וירטואלי נגד ביטים מעופפים של מוסיקה.

ברגע שמרכיבים את המשקפיים נכנסים לעולם עם מוזיקה שמכניסה לקצב והשחקן נדרש לחתוך קוביות בשני צבעים, שעפות לכיוונו, בכיוון החיתוך שמופיע על גביהן. עם השיפור במשחק, הקצב עולה, הקורדינציה שנדרשת היא גבוהה, ומתווספות דרישות לתנועה ימינה, שמאלה והתכופפות ברמה כזו שהדופק מתחיל לעלות.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

"אני נטל": נכים ונכות על חייהם האינטימיים – מהדייט ועד למיטה

"צריך קולינריה מפותחת": כך הפך שוק הכרמל למעצמת מזון

תעלול יחצ"ני? שרון סטון נחסמה מאתר היכרויות – כי נחשדה כזיוף

משקפי מציאות המדומה בעת משחק ''ביט סייבר''
משקפי מציאות המדומה בעת משחק ''ביט סייבר'' | צילום: חדשות 13

"ביט סייבר" היה משחק המציאות המדומה המוביל בעולם לשנת 2019 והשתחל לצמרת טבלת המשחקים לצד משחקי מחשב ומובייל "רגילים". בגלל המחירים והחשדנות למוצר החדש יחסית, משחקי מציאות מדומה נפוצים בחללי משחק שניתן לשכור לפי שעה, אבל הירידה במחיר המשקפיים שהגיעו למאות בודדות של דולרים – הופכת את המשחק לתופעה סביבתית.

מחיר ההורדה של "ביט סייבר". כ-110 שקלים יעלה לרכוש את המשחק שאולי עדיין נראה כמו טרנד חביב שעשוי להתפוגג עם הזמן. אבל העשור הקרוב עומד להיות זה שבו המציאות המדומה צפויה להפוך לחלק בלתי נפרד מחיינו בטח בעולם הגיימינג, וזה רק עניין של זמן שהקסדות שמסתובבות בחדרי המשחקים וגם בחוף הים ובחיק הטבע ימצאו את עצמן גם בתוך הבתים.