השאלות סביב פרשת אונס בת ה-7: האם זיהוי הנאשם בוצע כשורה?

פרטים מהתיק שפורסמו לראשונה בחדשות 13 מעלים תהיות לגבי ההליך. בין היתר, נראה שאם הילדה פקפקה בקטוסה טרם הזיהוי, וכי היא שזיהתה אותו - לאחר שבתה הצביעה עליו. "מתעסק הרבה עם מכנסיו"

זמן צפייה: 02:24

אונס בת ה-7: עדויות ופרטים מתיק חקירת אונס הילדה בבנימין, שנחשפו הערב (חמישי) בחדשות 13, מעלים שאלות לגבי אופן זיהוי הנאשם מחמוד קטוסה, ומי בדיוק זיהה אותו כחשוד באונס.

כך למשל, טרם הזיהוי, אמר האם בחקירתה: "היום הילדה הסכימה לחזור לבית הספר, אחרי שכנועים רבים. כאשר הייתי בבית הספר, פגשתי במורה א' שאמרה לי שלאב הבית יש אייפון ושכל הזמן הוא יושב עם הטלפון ושהמכנסיים שלו לא במקום ושהוא מתעסק איתם הרבה". בתגובה לשאלת החוקר אם תרצה להוסיף משהו לדבריה, אמרה אם הילדה כי "לי נראה שיש קשר הדוק בין השרת הזה לבין הפוגע, והילדה אומרת שהשרת הביא איתו עוזר לתקן את הארון בכיתה שלה".

עוד עולה מהתיק כי הילדה סיפרה בחקירתה במשטרה כי אמה ביקשה ממנה לזהות את החשוד, והיא (האמא) זו שאמרה מי החשוד. בתגובה לשאלת חוקרת הנוער "האם אמא אמרה שזה החשוד?", השיבה הילדה: "כן, הצבעתי עליו כי זה היה הוא". כזכור, גורמים בכירים המעורים בתיק החקירה העלו שאלות על התנהלות המשטרה לגבי האופן שבו בוצע הזיהוי.

לעוד כתבות בנושא:

עו"ד בת ה-7: "זה תיק סגור – הנאשם באונס זוהה באופן ודאי"

"אבא שלי חף מפשע": במשפחת הנאשם באונס בת ה-7 בטוחים בצדקתו

התביעה מבקשת להאריך את מעצר הנאשם באונס בת ה-7 בעשרה ימים

מוחמד קטוסה, הנאשם באונס הילדה בת ה-7 בבנימין
מוחמד קטוסה, הנאשם באונס הילדה בת ה-7 בבנימין | צילום: החדשות 13

עוד עולה מהתיק כי המורה של הילדה סיפרה בעדותה על פגישתה עם אמה של בת ה-7 ואמרה כי "הפועל מחמוד היה בשטח, אמרתי לאמא, 'איזה מגעיל, תמיד אני שונאת שהוא מסתובב' והמשכנו למשרד ההנהלה".

"אחר כך חזרתי לכיתה ואז בצהריים שמעתי שהייתה משטרה שעצרה את הפועל מחמוד", המשיכה המורה. "תמיד אני שונאת שהוא מסתובב שם, אני תמיד פונה למזכירה אם אני צריכה משהו ואליו אני לא פונה. הוא מנותק, הוא יושב בכניסה של בית הספר, מסתכל באייפון, אבל לא ראיתי אותו פונה לבנות או משהו כזה".

צוות החקירה הודה בשיחות סגורות שהייתה בעייתיות ברגע ההצבעה כלפי החשוד, אך הוסיף כי במסדרי זיהוי הילדה זיהתה אותו וכי לא מדובר בתוקף שזר לה. במשטרה סירבו להגיב על הדברים.

יהודה פריד, עורך הדין של משפחת הנאנסת
יהודה פריד, עורך הדין של משפחת הנאנסת | צילום: החדשות 13

היום, יהודה פריד, עורך דינה של משפחת בת השבע דחה בריאיון ב"חדשות" עם יעקב אילון את הטענות בדבר אמינות הזיהוי. "זה תיק סגור. אני יודע שהמשפחה והילדה זיהו את הנאשם בצורה ודאית", אמר פריד, "מדובר בנאשם שהייתה לה היכרות מוקדמת אתו, הוא עבד בבית ספר שבו היא לומדת. לא יכול להיות שבנאדם שהיא מכירה ואומרת 'הוא פגע בי' - זה יהיה בן אדם אחר. הזיהוי הוא חוליה חשובה".

עורך הדין סיפר כי מצב הילדה קשה מאוד: "היא מרוסקת, בוכה, לא רוצה לצאת מהחדר, לא רוצה לצאת מהבית, לא רוצה לנסוע בכלי תחבורה ציבוריים, לא רוצה לבקר את האנשים הקרובים אליה אם זה כרוך ביציאה מהבית. החלו תופעות שמאוד מאפיינות תופעות של נפגעי תקיפה מינית, כמו הרטבות לילה וחשש ממקלחות, רצון להיות במקלחת לבד. נסיגה ורגרסיה קשים מאוד. הילדה החלה טיפול מקצועי על ידי פסיכולוגים".

פריד גם התייחס לטענות שמטילות ספק באם הייתה כלל תקיפה מינית וציין: "אין שאלה בכלל אם הייתה תקיפה מינית - זה וודאי. אני לא מבין את החוצפה של מי שטוען שלא הייתה. הבטתי בהשתאות בריאיון שערך הסנגור של הנאשם, אני יכול להבין שהוא אומר שלדעתו מרשו חף מפשע ושיש בעיות בראיות, אבל להגיד במצח נחושה שהילדה לא עברה אונס - לא יעלה על הדעת. יש ראיות חותכות שהילדה עברה פגיעה מינית. השאלה היא מי פגע בה, וגם פה לטעמי התשובה היא ברורה".