מבדיקת מחשבו של זדורוב עולה: "לא חיפש סנאף או מאמרים אלימים"

פרסום ראשון: צוות ההגנה פרסם דוח של חברת שחזור מידע הטוען כי רוצח תאיר ראדה לא חיפש במחשבו חומרים פדופיליים או מידע כיצד להרוג אדם: "אין סיכוי שקרא את המאמר"

רומן זדורוב ותאיר ראדה

צוות ההגנה של רוצח תאיר ראדה, רומן זדורוב, ממשיכים לטעון לחפותו: בדוח חדש שהזמינו פרקליטיו מחברת שחזור המידע "טיק טק" נטען כי בניגוד לעמדת התביעה - זדורוב לא חיפש במחשבו האישי תכנים פדופיליים, סרטים אלימים או מידע כיצד להרוג אדם.

כזכור, במהלך משפטו הוצגה על ידי התביעה היסטוריית הגלישה של זדורוב, שכללה סרטי "סנאף" (סרטים המתעדים אלימות ואף רצח), תכנים פדופיליים וכן הוראות כיצד להרוג אדם. בדוח חברת שחזור המידע נטען כי זדורוב לא צפה בסרטי סנאף, אלא חיפש את המילה ברשת בחיפושיו אחר מוסיקה - לאחר שהופיעה בקליפ בו צפה.

החומרים הפדופיליים שנמצאו על מחשבו של זדורוב, כך מעריכה חברת "טיק טק", הוריד בעליו הקודמים של המחשב, שהגיע אל רומן משומש. "החומרים הפדופיליים הורדו על ידי משתמש בשם 'דומיניק', בשנת 2005, שנה לפני שזדורוב הקים את המשתמש 'רומא', בו השתמש", נטען בדוח.

באשר למאמרים האלימים המסבירים כיצד להרוג, בחברה טוענים כי זדורוב הגיע אליהם בטעות וכלל לא קרא אותם. "זדורוב חיפש את המילה מוטורולה, דגם של טלפון שהיה ברשותו באותה תקופה", נטען בדוח. "המאמר המדובר היה בתוך פורום מסויים, שהמחבר שלו השתמש בכינוי מוטורולה. לאחר דקה וחצי זדורוב יצא משם, ואין סיכוי שקרא את המאמר".

עוד בחדשות 13:

הקטל בכבישים: שתי נשים כבנות 70 נהרגו בתאונת דרכים בגליל

בתום הצבעה בפרלמנט: מתווה הברקזיט של מיי נפסל

תומך נלהב של נתניהו, מעריץ של טראמפ: נשיא ברזיל מגיע לישראל

רומן זדורוב ותאיר ראדה
רומן זדורוב ותאיר ראדה | צילום: חדשות 13

במכון לרפואה משפטית ובפרקליטות הודו בחודש ינואר שנפלה טעות קריטית בחקירה וטיפה מדמה של תאיר ראדה, שנמצאה בתא שירותים אחר שבו לא בוצע הרצח, קוטלגה באופן שגוי ולכן מעולם לא הובאה בפני בית המשפט. השאלה בנוגע לאותה הראיה עלתה בתוכנית "עובדה".

טיפת הדם התגלתה במתקן נייר טואלט בתא מספר שלוש, בעוד הרצח בוצע בתא מספר שתיים הסמוך. במשך שנים שני מתקני הנייר שמוצבים בתוך התאים הסמוכים קוטלגו ככאלו שהגיעו רק מתא מספר שתיים, ולכן לא נבדקו ולא הובאו לבית המשפט.

הטעות הודתה כי מדובר בטעות ומאשרת שטיפת הדם שייכת לתאיר. "מבדיקתנו עולה כי אכן ישנה טעות במסקנה 8 בחוות הדעת שנכתבה במכון (הרפואי המשפטי), שכן תיאור מוצג 35 כאילו מדובר ב'נייר טואלט מהתא השני' הוא טעות", הודו בפרלקיטות. "המכון סבור כי דוקטור פרוינד אכן טעתה בתיאור המוצג. אנחנו מסכימים כי הסבירות למסקנה זו היא גבוהה, אם כי בחלוף 12 שנים, לא ניתן לקבוע זאת בוודאות", הוסיפו.

טיפת הדם שהתגלתה בשירותים
טיפת הדם שהתגלתה בשירותים | צילום: חדשות 13

בחודש נובמבר, עם עלייתה מחדש של הפרשה לכותרות, התייחס פרקליט המדינה שי ניצן להתפתחויות, ואמר כי יחליטו אם לפתוח את התיק מחדש על בסיס ראיות בלבד, ולא על בסיס לחץ מהציבור.

"אין פרקליט שישן בשקט אם הוא חושב שחף מפשע יושב בכלא, ואין פרקליט שישן בשקט אם הוא חושב שרוצח מסתובב חופשי", אמר ניצן בכנס גיוס המתמחים השנתי שנערך באוניברסיטת תל אביב. "בעבר אם חשבנו שצריך לחזור מכתב אישום זה מה שעשינו. לא הייתה בעיה של אגו. אין לנו שום בעיה לבחון כל דבר בפרקליטות בלב פתוח ונפש חפצה, אבל יחד עם זאת אין לנו שום כוונה לשנות את עמדתנו בגלל לחץ ציבורי אלא אך ורק על פי ראיות".