זדורוב מתנגד לבקשת הפרקליטות לקבל את התיק הרפואי של א"ק

פרקליטו של רוצח תאיר ראדה דרש כי העתקי המסמכים יועברו לבית המשפט בלבד, בטענה כי בקשת הפרקליטות - שנחשפה בחדשות 13 - "באה לכסות על אוזלת ידה ועל מעילתה בתפקידה כשומרת החוק"

זמן צפייה: 00:39

רומן זדורוב, רוצח תאיר ראדה, הודיע היום (שלישי) באמצעות פרקליטו כי הוא מתנגד לבקשת הפרקליטות שנחשפה בחדשות 13 לקבל לידיה את התיק הרפואי של א"ק, ששמה נקשר לפרשה.

בבקשה שהגיש, כתב עורך הדין ירום הלוי כי זדורוב מבקש שעותקים של המסמכים יועברו לבית המשפט, והפרקליטות תוכל לעיין בהם בלבד - בהשגחת נציג של מזכירות בית המשפט. זאת, לדבריו, משום ש"בקשת הפרקליטות באה לכסות על אוזלת ידה ועל מעילתה בתפקיד כשומרת החוק והצדק, על שחיתות צוות החקירה של ימ"ר צפון ועל רשלנותה".

עוד נכתב כי "מסמכים אלה אינם רפואיים סטנדרטיים אלא כאלה הנוגעים הן לרצח ראדה והן לשלום הציבור, ומסיבה זו אין להסתיר את דבר קיומם מהציבור".

עוד בחדשות 13:

רצח תאיר ראדה: הפרקליטות ביקשה את התיק הרפואי של א"ק

פרשת תאיר ראדה: מדוע קציני משטרה מעבירים הרצאות על תיק הרצח?

"370 עמודים עם ראיות חדשות": זדורוב הגיש בקשה למשפט חוזר

רומן זדורוב ותאיר ראדה
רומן זדורוב ותאיר ראדה

לפני כשבוע, כאמור, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט העליון צו לקבל את התיק הרפואי של א"ק מבית החולים לבריאות הנפש מזרע. א"ק הסכימה לבקשת הפרקליטות.

הבקשה הוגשה לאחר שירום הלוי, פרקליטו של רומן זדורוב, צירף לבקשה למשפט חוזר מסמכים רפואיים מתיקה הרפואי של א"ק משנת 2014, שלפיהם, לטענת הלוי, א"ק אושפזה בטענה שיש לה דחף לרצוח. יש לציין כי צעד זה אינו נובע מעמדה של הפרקליטות כי זדורוב לא הרוצח, אלא כחלק מהתגובה המתוכננת לטענותיו של הלוי.

עורכי הדין של א"ק, דניאל חקלאי ותומר שוורץ, מסרו בתגובה:"מאחר שסנגורו של זדורוב טען במסגרת בקשתו למשפט חוזר, טענות שונות בדבר אמירות שבקעו לכאורה מפי א"ק בבית החולים הפסיכיאטרי שבו הייתה מאושפזת בזמנו, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט העליון רשות לעיין בתיקה הרפואי של א"ק. זאת כדי להכיר את התמונה כולה ולראות שהדברים ממוקמים בהקשרם הנכון. אנו מסכימים כמובן לעיון זה בשמה של א"ק, תוך הבהרה שהן הפרקליטים שיעיינו בתיק והן סנגורו של זדורוב, יוכלו לעשות כן בלא לפגוע בפרטיותה של א"ק, בלא לפרסם היבטים פסיכיאטריים אישיים וחסויים ובלא לערער את נפשה".

עוד הוסיפו: "נשוב ונדגיש: א"ק לא רצחה את תאיר ראדה. זכותו של רומן זדורוב לבקש משפט חוזר. חובת פרקליטות המדינה לבדוק כל טענה. ומובן שא"ק אינה מסתירה דבר, מאחר שאינה קשורה ברצח הנורא. היא תסכים לעיון בתיקה, ובלבד שהיבטים אישיים ורפואיים שלה לא יפורסמו בפומבי ופרטיותה לא תירמס והיא לא תושפל כפי שנעשה לצערנו בעבר".