בעקבות העדויות על עבירות מין: נפתחה חקירה נגד יהודה משי זהב

המשטרה הודיעה שיאח"ה פותחת בחקירה פלילית נגד יו"ר זק"א בחשד שביצע עבירות מין • המשטרה פנתה לאחת הקורבנות בנוגע לאירוע שלא חלה עליו התיישנות • "הייתי הזונה שלו": עדויות חדשות נחשפות

זמן צפייה: 08:18

המשטרה הודיעה הערב (ראשון) כי החליטה לפתוח בחקירה פלילית נגד יו"ר זק"א יהודה משי זהב, בחשד לביצוע עבירות מין. זאת, בעקבות העדויות הרבות שהצטברו נגדו לאחר פרסום תחקיר אודות מעשיו לכאורה ב"הארץ". החקירה תנוהל על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433.

הערב, המשטרה יצרה קשר לראשונה עם אחת מקורבנותיו לכאורה של משי זהב, במקרה שאירע לפני שש שנים, ולא חלה עליו התיישנות. בשל כך, משי זהב חשוד בניסיון אונס - כך פורסם לראשונה בחדשות 13.

לכתבות נוספות בנושא:

"רצח של הנפש": עדות המתלוננת נגד יהודה משי זהב

תחקיר "הארץ": טענות לתקיפה וניצול מיני מצד יהודה משי זהב

פרס ישראל למפעל חיים ליהודה משי זהב וד"ר יוסף צ׳חנובר

יו''ר זק''א יהודה משי זהב
יו''ר זק''א יהודה משי זהב

עוד נודע לחדשות 13 כי כבר לפני שנה וחצי, לפני אירוע לציון 30 שנה להקמת זק"א, קיבלו ניצבים במשטרה מכתב אנונימי תחת הכותרת "אל תתנו יד לעבריין", ובו קראו נשים לבכירים במשטרה שלא לקחת חלק באירוע.

"... מזה שנים אנו קוראות להעלות לסדר היום הציבורי את פגיעותיו המיניות בנשים של מר משי זהב, אנו יודעות שאנשי משטרה מוזמנים לאירועים עמו והוא מתהדר בנוצות טווס כשמאחוריהן איש מסוכן עם כוח, שפלא שעד כה לא נערכה חקירה מקיפה לגבי פגיעתו הרעה בנשים...", כתבו הנשים. בשל המכתב, אף ניצב לא הגיע לאירוע, אך בעקבותיו נפתחה חקירה כדי לבדוק מי אחראי להפצתו וכמה אנשים זומנו לחקירה באזהרה. בתגובה לפרסום, המשטרה מסרה כי "כל תגובה נבדקת ביסודיות, אך לא כל מכתב אנונימי מאפשר פתיחת חקירה באזהרה. המשטרה תמשיך לנהל קשרי עבודה מקצועיים עם כל ארגוני החירום וההצלה".

בתוך כך, ארגון זק"א שלח הערב מכתב לעובדים, וניסה לעודד את רוחם. המכתב לא הכיל גינוי למעשיו של משי זהב, אך גורמים בארגון אמרו לחדשות 13 כי הם פנו לעובדים ואמרו להם כי מי שיש בידיו מידע בנושא, שיפנה לרשויות החוק.

התקיפה מהשנים האחרונות והטראומה של המתנדב בן ה-11: עדויות חדשות נחשפות

בד בבד, בחדשות 13 נחשפות הערב עדויות חדשות נגד משי זהב, שמהן עולה תמונה מטרידה של עבירות מין שיטתיות לכאורה מצד יו"ר זק"א. כך למשל, ד' סיפר כי היה רק בן 11 כשהכיר את משי זהב. "הייתי הזונה של יהודה. הרבה נגיעות מיניות, הרבה פורקן שלו", סיפר לחדשות 13. "הוא פגע בי עשרות פעמים, אם לא מאות. ידעתי על מקרים נוספים, לא אחד ולא שניים, שתמיד היו שם בשבילו, והוא היה יודע גם לפנק ולתת חזרה".

מ' הייתה צעירה חרדית בת 19, כשלפני 7 שנים בלבד נכנסה למשרדו. נ', חברתה שחיכתה לה בחוץ, סיפרה על האירוע הטראומתי. "היא יורדת משם נסערת, בוכה. היא מספרת לי שהוא פשוט טרק אחריה את הדלת, כיבה את האור, הצמיד אותה לקיר בכוח וניסה להכניס לה ידיים מתחת לחזייה", סיפרה. לדבריה, מ' חששה להגיש תלונה במשטרה בשל כוחו של משי זהב.

נ' עצמה, סיפרה לחדשות 13 כי קיבלה ממשי זהב הצעה מגונה בזמן שהיה בקשר רומנטי עם חברתה הגרושה - לצפות בהם מקיימים יחסי מין, תמורת תשלום. "יום אחד היא הייתה איתו בחוף הים. הוא עשה לה הפתעה. הוא הביא לה איזה בחור חסיד, בן 18. אני לא אשכח את זה. הוא פשוט אמר לבחור לגעת בה והוא יצפה בהם. הוא פשוט צפה בהם והוא נתן ל... לא יודעת אם זה לאנוס אותה, איך לקרוא לזה, אבל היא קפאה, ובסופו של דבר היא יצאה משם מסויטת מהסיטואציה", סיפרה.

עדות נוספות שהגיעה לידי חדשות 13 היא של מרדכי לוגסי, שלדבריו ביקש ממשי זהב להפסיק להטריד את אשתו, שעבדה בזק"א. "הוא אמר לי 'אם אתה רוצה, אני יכול להביא לך אישה אחרת במקומה'", סיפר לוגסי. "הוא איים עליי ואמר לי 'אם עוד פעם אתה רק תדבר על הנושא הזה... אני אישית אבוא עם הג'יפ שלי, של זק"א, ואדרוס אותך'. הוא הרס לי את הבית, ארבעה ילדים, הרס אותי ממש נפשית".