נעצר חשוד בתקיפת יהודה גליק ליד בית משפחת האוטיסט שנורה בי-ם

תושב מזרח ירושלים בשנות ה-20 לחייו נעצר בחשד שהיה אחד מהגברים שהכו את חבר הכנסת לשעבר, שהגיע לנחם את הוריו של איאד אלחלאק. גליק פונה לשערי צדק במצב קל, כשהוא סובל מחבלה ברגלו

זמן צפייה: 01:18
תושב מזרח ירושלים בשנות ה-20 לחייו נעצר הלילה (שישי) בחשד שתקף אתמול את חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק סמוך לבית משפחתו של איאד אלחלאק, האוטיסט שנורה למוות בידי שוטרים בעיר. זאת, בעת שגליק להגיע למקום לנחם את הוריו של הצעיר. החשוד נלקח לחקירה. אתמול, כאמור, גליק הוכה סמוך לבית משפחת אלחלאק. הוא פונה לבית החולים שערי צדק במצב קל, כשהוא סובל מחבלה ברגלו. "מאז המקרה אני ממש נסער, כמו כל בית ישראל", שחזר גליק. "באתי בשם אנשים שרוצים שלום, מחווה של רצון טוב. כשנכסתי לבית הצגתי את עצמי מול האבלים, ופתאום נכנסו איזה עשרה אנשים, תפסו אותי, הרימו אותי וזרקו אותי מהמדרגות קומה וחצי. אחרי זה התנפלו עליי עוד אנשים בסטירות ובעיטות. עד שאחד מבני המשפחה הגיע וניסה להרחיק אותם. נכנסתי לתחנת כיבוי אש עד שמצאתי שם מחסה". עוד בחדשות 13: יהודה גליק הגיע לנחם בבית משפחת האוטיסט שנורה בי-ם – והותקף "ביקש ממני להציל אותו": תיעוד הדקות שלפני הירי בצעיר בי-ם אחד השוטרים מאירוע הירי בי-ם: "השוטר השני כנראה נבהל וירה"
חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק הותקף בביתו של איאד אלחלאק
חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק הותקף בביתו של איאד אלחלאק | צילום: חדשות 13
"הצלחתי לחמוק בהרבה מזל", המשיך. "ניצלתי פעם שנייה מניסיון התנקשות. חבל שאנשים לא מבינים שהאלימות רק גורמת לכולנו נזק. נמשיך לפעול למען שלום, לא יצליחו לשבור אותנו". סמי, שסייע לגליק להיחלץ, סיפר לחדשות 13: "גליק בא לעשות פרובוקציה ואז הילדים התחילו לתקוף אותו. אני חילצתי אותו משם. לא אוהבים אותו פה".
חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק הותקף בביתו של איאד אלחלאק
חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק הותקף בביתו של איאד אלחלאק | צילום: חדשות 13
כזכור, ב-2014 נורה גליק, פעיל למען תפילת יהודים בהר הבית, על ידי פלסטיני תושב אבו תור, והובהל לבית החולים במצב קשה מאוד. כחודש לאחר מכן הוא שוחרר מבית החולים. שעות ספורות לאחר התקרית אותר המחבל ונורה למוות.