הפרקליטות מבקשת: 20 שנות מאסר למטפלת שהרגה את יסמין וינטה

המדינה ביקשה מבית המשפט לגזור עונש כבד על אינה סקיבנקו, שהודתה במסגרת עסקת טיעון בהריגת הפעוטה בגן ילדים בפתח תקווה. אמה של יסמין לסייעת: "את מפלצת. איזו מטפלת יכולה להרוג ילד?"

יסמין וינטה, הפעוטה מגן הילדים בפ"ת
יסמין וינטה, הפעוטה מגן הילדים בפ"ת | צילום: באדיבות המשפחה

הפרקליטות ביקשה היום (חמישי) מבית המשפט המחוזי מרכז לגזור 20 שנות מאסר על המטפלת אינה סקיבנקו, שהודתה בהריגת הפעוטה יסמין וינטה בפעוטון בפתח תקווה, במסגרת עסקת טיעון.

במהלך הדיון, פנתה אמה של יסמין לסקיבנקו והטיחה בה: "את אמא. יש לך שני ילדים, את יודעת מה זה. איך אני יכולה לקרוא לך? חיה? אני לא מאחלת לך למות, אני מאחלת לך שתסבלי ביתרת החיים שלך, שלא תראי את ילדייך". "את יודעת מה זה שלוקחים לך את הילד? את מפלצת. איזו מטפלת את, שיכולה להרוג ילד? מגיע לך לסבול כל החיים", הוסיפה אם הפעוטה.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

יהדות התורה נגד ליברמן: "הפך את הגיוס לטריגר – זה שקר"

ליברמן: "האיש מקיסריה מאשים את האיש מנוקדים שהוא שמאלני"

מלך בחריין ביקש מאבו מאזן להשתתף בוועידה – אך נענה בשלילה

אינה סקיבנקו, שהודתה בהריגת הפעוטה יסמין וינטה
אינה סקיבנקו, שהודתה בהריגת הפעוטה יסמין וינטה | צילום: פייסבוק

אביה של יסמין, ולדימיר בוטוק, אמר במהלך הדיון: "היה לי חלום, שתהיה לי משפחה יפה ומרובה, לבוא הביתה לחבק את הילדה, זה האושר הכי גדול שיכול להיות לבנאדם. האישה הזאת חטפה את החלום שלי, אין חשיבות לחיים שלי מאז, התייבשו הדמעות מהעיניים שלי". "איך אפשר לחיות כשהילדה שלנו קבורה? אם הייתי יודע שניפגש בשמיים, הייתי מת עכשיו", הוסיף ופנה לשופט. "בבקשה ממך, אתה אבא לילדים, הצדק בידיים שלך, צריך עונש הכי כבד, כדי שהיא תבין את השגיאה ואת הרשע שהיא עשתה".

"לא רק עבורי ועבור אשתי, הסבים והדודים אבקש שתיתן עונש קשוח, אלא כדי לא לתת אומץ למטפלות אחרות שיעשו דברים כאלה", הוסיף בוטוק. "בשם הבת שלנו, ולמען העתיד של כל הילדים בארץ, שייתנו שיעור לא רק לה, אלא לכל הנשים שמטפלות בילדים. שלא יקרו מקרים כאלה בעתיד".

בחודש ינואר, כזכור, הודתה סקיבנקו בהריגת יסמין וינטה במאי אשתקד בפעוטון "מאשה והדב" שבפתח תקווה, והורשעה בהריגה ובתקיפת קטין על ידי אחראי במסגרת הסדר טיעון. הצדדים לא הגיעו להסכמה בנוגע לעונש, וכעת הפרקליטות כאמור דורשת לגזור על סקיבנקו 20 שנות מאסר.

לפי כתב האישום שהוגש בחודש יוני אשתקד, הסייעת, תושבת ארעית מאוקראינה בת 23 שעבדה בגן הילדים בשלוש השנים האחרונות, הטיחה את התינוקת על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה וצפתה במכשיר הסלולרי עד שמתה. כמו כן, עולה מכתב האישום כי בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה התעללה הנאשמת בתינוקות, במה שהפך "כדבר שבשגרה". בכתב האישום נכתב כי "מסוכנותה הגבוהה של הסייעת נלמדת מנסיבות ביצוע העבירות, נסיבות יוצאות דופן באכזריותן - המשיבה התעללה בתינוקות כדבר שבשגרה, בעודה אמונה על ביטחונם ושלומם".

כזכור, חוקרי המשטרה פתחו בחקירה לאחר מותה של התינוקת, חרף העובדה שעל הגופה לא התגלו סימני אלימות וההתרשמות הראשונית של גורמי הרפואה לפיה אין חשד לפלילים. במהלך חיפוש שנערך בגן התגלתה מצלמת אבטחה, שתיעדה את האירוע.

לפי המשטרה, בסרטון נראית הסייעת סוחבת את התינוקת ביד אחת והולכת עמה כשהיא תלויה באוויר לעבר מזרון המונח על הרצפה – שעליו היא משליכה אותה בחוזקה. בהמשך הסייעת נראית סוחבת תינוק נוסף, משכיבה אותו לצד התינוקת, לוקחת שמיכה, זורקת אותה על התינוקות כך שכל גופם כוסה ונשכבת עליהם עם פלג גופה העליון תוך שהיא צופה בטלפון הסלולרי שהיה בידיה. עוד נראה בסרטון כי כאשר התינוקת החלה לזוז, הפכה אותה הסייעת פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שחדלה לנוע. המשטרה ציינה אז כי מחומר החקירה עלה החשד כי בפעולתה של הסייעת היא למעשה גרמה לתינוקת לחנק, שממנו מתה לכאורה.