ראיה טכנולוגית וכישלון בפוליגרף: פרטים חדשים על מות יסמין רז

לאחר שהמשטרה סימנה את המקרה כהתאבדות, ממצא חדש הוביל למעצר בחשד לרצח. התפתחות נוספת הייתה כשהחשוד נמצא דובר שקר בפוליגרף ועלה חשד לשיבוש מהלכי חקירה

זמן צפייה: 07:37

יסמין רז בת ה-28, נפלה אל מותה לפני כחודשיים מהקומה השישית בדירתה בחולון. לאחר המקרה, המשטרה סימנה את האירוע כהתאבדות, אך משפחתה של יסמין התנגדה לקביעה והביאה לפתיחת מחודשת של התיק. השבוע נעצר חשוד בפרשה, בסעיף רצח ושיבוש הליכי חקירה, בעקבות ראיה טכנולוגית שהביאה להתפתחות בחקירה, ולאחר שנכשל בבדיקת פוליגרף. עדיין לא ברור מה היא אותה ראייה שהוצגה לשופט, ושעליה הוטל צו איסור פרסום.

החשוד, תושב חולון בן 44, היה בן בית בדירה שבה גרה יסמין. בעקבות הראיה החדשה שנמצאה, עצרה אותו המשטרה על מנת לעמת אותו איתה. אתמול, לקראת שחרורו למעצר בית, עבר החשוד בדיקת פוליגרף שבה נכשל ולאחריה עלה החשד לשיבוש הליכי משפט. זמן קצר לפני הדיון החליטה המשטרה לבקש להאריך את מעצרו עד ליום שני. על אף שבתיקים קודמים נחשב היה לא כשיר לעמוד לדין, הבדיקה הפסיכיאטרית שבחנה את החשוד במסגרת החקירה הנוכחית, קבעה כי הוא כשיר לכך. בהמשך, בית משפט השלום בתל אביב האריך בחמישה ימים את מעצרו של החשוד.

לעוד כתבות בנושא:

מעצר החשוד ברצח יסמין רז הוארך בחמישה ימים

מעצר החשוד ברצח יסמין רז הוארך ב-4 ימים; "קיימת ראייה חשובה"

פרשת יסמין רז: נעצר חשוד במעורבות במות הצעירה שנפלה ממרפסת

 יסמין רז שנפלה אל מותה בחולון
יסמין רז שנפלה אל מותה בחולון | צילום: החדשות 13

בתגובה להחלטת בית המשפט, אמר עורך דינו של החשוד, ניר אלפסה, מהסנגוריה הציבורית: "בית המשפט קיבל חלקית את הטענה שלנו שמדובר בחקירה שצריך לנהל אותה ברגישות ולא לקצוב זמן ארוך במעצר לחשוד שמוכר כחולה נפש".

בינואר האחרון, כאמור, נמצאה רז ללא רוח חיים לאחר שנפלה ממרפסת דירתה ברחוב רבינוביץ' שבעיר. לאחר מותה, רמזו בני משפחתה ברשתות החברתיות כי אחד הנוכחים בדירה דחף אותה אל מותה. "היא הייתה ילדה שמחה, אהבה את החיים, אהבה את הבריות", סיפר עליה אביה אבנר. "אהבו אותה המשפחה, השכנים, החברים. תמיד מחייכת, תמיד אוהבת". במשטרה, כאמור, העריכו כי מדובר בהתאבדות.

יסמין הייתה בת זקונים במשפחה גדולה ומבוססת. החיוך הרחב שלה והעדינות בתמונותיה לא מסגירים את מצבה שהלך והידרדר בחודשיה האחרונים. מאז התמכרה לסם הפיצוציות נייס גיי, סם סינטטי שהוכח כגורם לפסיכוזות ונזק נוירולוגי והוצא מחוץ לחוק בישראל, עברה יסמין לדירה מחוץ לבית הוריה, שם גרה עם מ', נכה סיעודי שסובל מדלקת פרקים כרונית.

 יסמין רז
יסמין רז | צילום: החדשות 13

בשעות האחרונות לפני שנמצאה מוטלת מתחת לבניין, החל ויכוח בין יסמין לבין מ', שותפה לדירה, השכנים סיפרו ששמעו צעקות שבקעו מהדירה. מ' הודה שהתלקח ביניהם ויכוח קולני, אך הכחיש שפגע בה. "היא הייתה כל הזמן תוקפת אותי ורבה איתי", אמר. "צעקות היו פה, אני לא מכחיש, צעקות אימים".

אחד מדיירי הבניין תיעד את הויכוח הסוער, רגעים לאחר שיסמין סולקה ממנה. במהלך הויכוח נשמעה יסמין יוצאת צועקת שהיא מזמינה הובלה והולכת, לאחר שהסתיים הויכוח לא ברור מה התרחש עד לרגעים בהם צנחה מהמרפסת. לאחר מותה אחד השכנים שגר בבניין שבו גרה יסמין אמר: "היה נראה לנו מוזר, כי אם זו דירת שותפים מן הראוי שמישהו ירד למטה וידאג ובעצם אף אחד לא ירד לשם". לדברי שכן נוסף "יש עדות שמישהו טוען שהוא שמע 'בום' לפני הנפילה".

"זה רצח במאה אחוז", סבור אבנר, אביה של יסמין. "יש שם את הוויכוח, יש את המריבה, יש את הצעקות, יש את שיחות הטלפון שהגיעו קודם. אני מקווה שהצדק יצא".