מעצר החשוד ברצח יסמין רז הוארך בחמישה ימים

ביהמ"ש האריך עד ליום שני את מעצרו של תושב חולון בן ה-44. מוקדם יותר, שינתה המשטרה את בקשתה הראשונית לשחררו לאחר שעלה החשד כי שיבש הליכים, עקב פעולת חקירה שנעשתה

 יסמין רז שנפלה אל מותה בחולון
יסמין רז שנפלה אל מותה בחולון | צילום: החדשות 13

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (חמישי) בחמישה ימים את מעצרו של תושב חולון בן ה-44, החשוד ברצח יסמין רז, שנפלה אל מותה לפני כחודשיים מהקומה השישית של דירתה בחולון. זאת, לאחר שחזרה בה ברגע האחרון מבקשתה לשחררו למעצר בית. מדובר בשינוי של הרגע האחרון, שנעשה בעקבות פעולת חקירה שבוצעה הבוקר, לאחריה עלה החשד לשיבוש הליכי משפט. מוקדם יותר, כאמור, הודיעה המשטרה כי בכוונתה לבקש את שחרור החשוד.

ביום שני, כזכור, בית המשפט האריך את מעצר החשוד ברצח רז בת ה-28. בדיון, אמר השופט כי ישנה ראייה חשובה, אך גורמים במשטרה טענו מנגד כי התשתית הראייתית חלשה וגבולית. זאת, לאחר שהמשטרה סברה לאחר האירוע כי הצעירה שלחה יד בנפשה, וסגרה את התיק. בני משפחתה דרשו נתיחה שלאחר המוות והפעילו לחץ כבד על המשטרה - שפתחה מחדש את התיק והקימה צוות חקירה מיוחד.

יסמין רז שנפלה אל מותה בחולון
יסמין רז שנפלה אל מותה בחולון | צילום: החדשות 13

בינואר האחרון, כאמור, נמצאה רז ללא רוח חיים לאחר שנפלה ממרפסת דירתה ברחוב רבינוביץ' שבעיר. לאחר מותה, רמזו בני משפחתה ברשתות החברתיות כי אחד הנוכחים בדירה דחף אותה אל מותה. "היא הייתה ילדה שמחה, אהבה את החיים, אהבה את הבריות", סיפר עליה אביה אבנר. "אהבו אותה המשפחה, השכנים, החברים. תמיד מחייכת, תמיד אוהבת". במשטרה, כאמור, העריכו כי מדובר בהתאבדות.

יסמין, בת ה-28, הייתה בת זקונים במשפחה גדולה ומבוססת. החיוך הרחב שלה והעדינות בתמונותיה לא מסגירים את מצבה שהלך והידרדר בחודשיה האחרונים. מאז התמכרה לסם הפיצוציות נייס גיי, סם סינטטי שהוכח כגורם לפסיכוזות ונזק נוירולוגי והוצא מחוץ לחוק בישראל, עברה יסמין לדירה מחוץ לבית הוריה, שם גרה עם מ', נכה סיעודי שסובל מדלקת פרקים כרונית.

יסמין רז
יסמין רז | צילום: החדשות 13

בשעות האחרונות לפני שנמצאה מוטלת מתחת לבניין, החל ויכוח בין יסמין לבין מ', שותפה לדירה, השכנים סיפרו ששמעו צעקות שבקעו מהדירה. מ' הודה שהתלקח ביניהם ויכוח קולני, אך הכחיש שפגע בה. "היא הייתה כל הזמן תוקפת אותי ורבה איתי", אמר. "צעקות היו פה, אני לא מכחיש, צעקות אימים".

אחד מדיירי הבניין תיעד את הויכוח הסוער, רגעים לאחר שיסמין סולקה ממנה. במהלך הויכוח נשמעה יסמין יוצאת צועקת שהיא מזמינה הובלה והולכת, לאחר שהסתיים הויכוח לא ברור מה התרחש עד לרגעים בהם צנחה מהמרפסת. לאחר מותה אחד השכנים שגר בבניין שבו גרה יסמין אמר: "היה נראה לנו מוזר, כי אם זו דירת שותפים מן הראוי שמישהו ירד למטה וידאג ובעצם אף אחד לא ירד לשם". לדברי שכן נוסף "יש עדות שמישהו טוען שהוא שמע 'בום' לפני הנפילה".

"זה רצח במאה אחוז", סבור אבנר, אביה של יסמין. "יש שם את הוויכוח, יש את המריבה, יש את הצעקות, יש את שיחות הטלפון שהגיעו קודם. אני מקווה שהצדק יצא".