פרסום ראשון: רימון הלם הושלך לעבר ביתו של עו"ד פלילי מוכר

הרימון הושלך לפנות בוקר לעבר ביתו של פרקליט מוכר בת"א, שמסר לחדשות 13 כי הוא סבור שלתקרית אין קשר אליו. "לשכת עוה"ד רואה בחומרה כל ניסיון לאיים על עורכי הדין"

זמן צפייה: 00:49

רימון הלם הושלך היום (ראשון) לפנות בוקר בתל אביב לעבר ביתו של עורך דין פלילי מוכר ובכיר. טרם ברור מה הרקע לאירוע, אך במשטרה בודקים חשד כי מדובר בסכסוך שהתגלע בין הפרקליט הבכיר לגורמים עבריינים. חבלני המשטרה וחוקרים הגיעו למקום והחלו לאסוף ראיות, בניסיון לאתר את האלמונים.

הפרקליט מסר לחדשות 13 כי "כרגע נחתתי עם המשפחה מחו"ל והודיעו לי. לדעתי אין לזה קשר אלי".

עו''ד שלביתו הושלך רימון הלם
עו''ד שלביתו הושלך רימון הלם | צילום: חדשות 13

יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, התייחס לאירוע: "לשכת עורכי הדין רואה בחומרה רבה כל ניסיון לפגוע או לאיים על עורכי הדין. אני קורא למ"מ מפכ"ל המשטרה למנות בדחיפות צוות חקירה מיוחד שיבדוק את המקרה בצורה רצינית וקפדנית וימצה את הדין עם הגורמים האחראים למעשה זה. לשכת עורכי הדין מצידה תמשיך לקדם בנחישות את הצעת החוק לפיה, כל פגיעה בעורך דין הינה פגיעה בעובד ציבור".

ניידת משטרה
ניידת משטרה (אילוסטרציה) | צילום: Shutterstock

בינואר האחרון נעצרו חמישה צעירים ממרכז הארץ בחשד לביצוע פעילות פלילית נגד בעלי תפקידים בשב"ס, שהתרחשו בסוף 2018. הצעירים חשודים בהנחת מטען חבלה ברכבה של קצינת שב"ס בנתניה, וכן בהשחתת שני כלי רכב שזוהו בטעות כרכבי שב"ס באלעד. בשני המקרים לא היו נפגעים.

בחודשים שקדמו למעצר, התקיימו מספר אירועי חבלה נגד מתקני וקציני שירות בתי הסוהר. כעת מסתבר שיש קשר בין השניים מהם. בחודש אוקטובר התפוצץ מטען חבלה ברכבה של מפקדת אגף בבית הסוהר רימונים, שחנה בסמוך לביתה שבנתניה. הרכב ניזוק, אך לא היו נפגעים באירוע. הקצינה הייתה נתונה לאיומים בתקופה שקדמה לאירוע, וגורמי שב"ס אף היו בקשר עם המשטרה בנוגע לכך. יש לציין כי במשטרה ניסו להסתיר את האירוע, וההודעה בנושא נמסרה מטעם שב"ס ולא מטעם הארגון.