החשוד ברצח אופיר חסדאי: "לא מאמין שנקלעתי למצב הזה"

בית משפט השלום בראשל"צ הורה להאריך את מעצרו של ויקטור קטן, החשוד שירה למוות בחסדאי בחניון קניון עזריאלי ברמלה בשל ויכוח על חנייה, בארבעה ימים. לעורכי דינו אמר: "אני מצטער שזה קרה"

זמן צפייה: 00:19
בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ראשון) בארבעה ימים את מעצרו של ויקטור קטן, בן ה-74 החשוד שירה למוות בשבוע שעבר באופיר חסדאי, בן 40 ואב לשתיים, בחניון קניון עזריאלי שברמלה בשל ויכוח על חנייה. בסוף הדיון אמר קטן לעורכי דינו: "אני עצוב, אני בהלם, לא מאמין שנקלעתי למצב הזה. אני מצטער שזה קרה בכלל". כאמור, חסדאי נורה למוות בחניון ברמלה. צוות מד"א שהגיע למקום העניק לו טיפול רפואי ופינה אותו לבית החולים אסף הרופא תוך שהוא מבצע בו פעולות החייאה, אך בהמשך צוות בית החולים נאלץ לקבוע את מותו. החשוד בירי, תושב לוד בן 74, נעצר לחקירה. מאבטח שהיה במקום סיפר ששמע צעקות והזעיק עזרה. עוד הוסיף שכשהגיעו למקום הם ראו את הקורבן, ואת החשוד בירי שהיה בזירה. על פי החשד, המנוח ביקש מהיורה להתיישר כדי שיוכל להיכנס לחניה ליד, ואז החל העימות ביניהם שכאמור הסתיים בירי. פרמדיק מד"א שהגיע לזירת המקום סיפר: "ראינו גבר מחוסר הכרה לאחר שנפגע מירי, הייתה שם שוטרת שביצעה בו פעולות החייאה בסיסיות ואנחנו המשכנו לבצע פעולות מתקדמות, שנמשכו גם תוך הפינוי לבית החולים".
ויקטור קטן בבית המשפט
ויקטור קטן בבית המשפט | צילום: חדשות 13
אופיר חסדאי
אופיר חסדאי | צילום: החדשות 13
לכתבות נוספות בחדשות 13: אשתו של אופיר חסדאי שנורה ברמלה: "אין לי מושג איך אסתדר לבד" "תן לי כוח לגדל לבד את הבנות": אופיר חסדאי הובא למנוחות ויקטור קטן הוא החשוד ברצח אופיר חסדאי; מעצרו הוארך ב-7 ימים סנגורו של קטן אמר בשבוע שעבר כי החשוד ראה כי אשתו חולת הסרטן "הותקפה בידי המנוח. הוא ראה את הריב ביניהם, יצא החוצה מהרכב ופעל כהגנה עצמית כשירה שני כדורים". במהלך חקירתו אמר החשוד לחוקרים כי הוא "הרגיש סכנת חיים".
דקלה חסדאי
דקלה חסדאי | צילום: חדשות 13
מלשכת משרד הבינוי והשיכון נמסר כי המשרד מלווה את משפחת חסדאי משנת 2015, לאחר שהמשפחה הגישה בקשה לקבלת דירה בדיור ציבורי ברמלה. ועדה בעניינם תיערך בשבוע הקרוב, ובמידה שלא תמצא דירה שמתאימה לצרכיהם - הם יהיו זכאים לסיוע בשכר דירה מטעם המשרד. השרה, יפעת שאשא ביטון, הנחתה את הגורמים הרלוונטיים במשרד ללוות את המשפחה עד לקבלת הדירה.
דקלה, אלמנתו של אופיר, סיפרה לחדשות 13:"אין לי מושג איך אני הולכת להסתדר לבד. יש לנו תינוקת אחת עם ניוון שרירים וילדה עם שיתוק מוחין. הוא עשה הכול". עוד סיפרה דקלה, שסובלת גם היא מניוון שרירים, שבתם בת התשע וחצי הייתה עדה למתרחש: "היא שאלה אותי 'מה קרה? למה אבא שוכב על הרצפה?'. הוא היה כזה טוב, אני לא מאמינה שהוא פשוט נרצח ככה בדם קר. רעדתי, קראתי לו והוא פשוט לא ענה".