מטפלת שהואשמה בהתעללות בתינוק הותקפה מחוץ לבית המשפט • תיעוד

פרסום ראשון: ציפי דוד, שנאשמת בהתעללות בתינוק כבן שנה, הותקפה בחניון ביהמ"ש בראשון לציון. המשטרה חוקרת את המקרה. גורם במשטרה לחדשות 13: זימנו את כל המעורבים לחקירה

זמן צפייה: 00:12
פרסום ראשון: משטרת ראשון לציון חוקרת חשד לתקיפתה של ציפי דוד, מטפלת שנאשמת בהתעללות בתינוק כבן שנה, מחוץ לחניון בית המשפט בעיר, בסיום דיון בעניינה. התלונה הוגשה ביום חמישי האחרון. גורם במשטרה אמר לחדשות 13: "זימנו את כל המעורבים לחקירה". בחודש מאי הגישה פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום נגד דוד, בת 65 ממושב בית עובד, בגין התעללות בקטין ובחסר ישע. מכתב האישום עולה כי החל מינואר 2019 עבדה הנאשמת כמטפלת של תינוק יליד 2018 בבית הוריו שבנס ציונה, ובשני מקרים שונים התעללה בו בדרכים גופניות ונפשיות. כתבות נוספות בחדשות 13 >> כלב שנקבר תחת הריסות הוריקן – חולץ חי אחרי 3 שבועות • צפו האלימות בחברה הערבית: "חוסר הביטחון גורם למאבקי כוח פנימיים" במהלך חופשה בתאילנד: ישראלית בת 22 נהרגה בתאונת צלילה
ציפי דוד המטפלת הנאשמת בהתעללות בפעוט בן 11 חודשים הותקפה בחניון בית המשפט
ציפי דוד המטפלת הנאשמת בהתעללות בפעוט בן 11 חודשים הותקפה בחניון בית המשפט | צילום: חדשות 13
לפי כתב האישום, דוד בין היתר סטרה בפניו, צעקה לעברו, הטיחה אותו על הספה ועל השטיח, הצמידה מגבת לפניו תוך שהיא חונקת אותו, הזיזה את התינוק עם רגלה, יצאה לעשן והותירה את התינוק לבדו. ב-12 במאי, בעת ששמרה על התינוק, אף אמרה לו: "אני הורגת אותך". מכתב האישום עולה כי ב-15 במאי, בהזדמנויות רבות בהן החל התינוק לבכות, צעקה לעברו "די" והזיזה אותו ממקום למקום בחוזקה. כמו כן, יצאה הנאשמת מהבית לעשן תוך שהותירה את התינוק לבד בבית. לאחר מספר דקות, כשהמשיך התינוק לבכות, ניגשה אליו הנאשמת, צעקה לעברו מספר פעמים "אמרתי די" - והכניסה את המוצץ בחוזקה לפיו. לאחר מכן, השכיבה את התינוק על הספה והחליפה לו חיתול. כשסיימה להחליף את החיתול, משכה את התינוק בידיו וצעקה עליו "תעמוד". בהמשך, התינוק החל לבכות שוב, והנאשמת בתגובה סטרה בפניו בחוזקה פעמיים, הכתה אותו והטיחה אותו על הספה, כל זאת, כשהיא ממשיכה לצעוק עליו: "די לבכות, די". התינוק המשיך לבכות, ודוד בתגובה הכניסה מוצץ בחוזקה לפיו, הלכה למטבח והותירה את התינוק בוכה על הספה לבדו.
המטפלת המתעללת מנס ציונה
המטפלת המתעללת מנס ציונה
כשעה מאוחר יותר, בכה התינוק עוד פעם והנאשמת בתגובה הרימה את התינוק והושיבה אותו בחוזקה על השטיח מול הטלוויזיה תוך שהיא צועקת מספר פעמים "די לבכות". בתגובה לבכי, הכתה את התינוק עם ידה בפיו ואז דחפה בחוזקה בקבוק לפיו של התינוק וצעקה לו "תחזיק, תשתה", תוך שהוא ממשיך לבכות בעוצמה. כשנפל הבקבוק לרצפה, קרבה דוד את פניה לתינוק, צעקה באוזנו "די, די" וסטרה לו בכוח. לאחר מכן, השכיבה הנאשמת את התינוק בעוצמה על גבו על השטיח, היא הזיזה מספר צעצועים ברגליה, ואז גם את התינוק.
עוד עלה מכתב האישום כי דוד שכבה על הספה וקראה במכשיר הסלולרי שלה מספר דקות, עד שהבחינה שהתינוק מטפס על הספה וצעקה לתינוק: "מה אתה עושה?" והטיחה אותו על השטיח תוך שהוא בוכה. היא הותירה אותו בוכה על השטיח תוך שצועקת לעברו "די, די". כשהמשיך התינוק לבכות, נעמדה המטפלת מאחוריו, תפסה בחלק האחורי של ראשו, נטלה מגבת, הצמידה אותה פעמיים בחוזקה לפניו של התינוק וחנקה אותו באמצעותה למשך מספר שניות, תוך שהתינוק בועט ברגליו ומנסה להסיר את המגבת מפניו.