הצתת בית הגננת המתעללת: שני חשודים נוספים נעצרו

פרסום ראשון: שני תושבי ראש העין בני 20 ו-26 המוכרים למשטרה נעצרו במסגרת הפרשה. החשוד הנוסף באירוע, אדיר רצון, צפוי להגיע היום לביהמ"ש השלום בפתח תקווה לדיון בהארכת מעצרו

זמן צפייה: 01:24

פרסום ראשון: שני צעירים בני 20 ו-26, תושבי ראש העין המוכרים למשטרה, נעצרו הבוקר (ראשון) בחשד למעורבות בהצתת ביתה של הגננת המתעללת כרמל מעודה. הם יובאו בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה. במקביל, החשוד הנוסף בהצתה, אדיר רצון בן ה-18 מקרני שומרון, יובא גם כן לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו.

לכתבות נוספות בנושא >> 

הותר לפרסום: אדיר רצון בן ה-18 הוא החשוד בהצתת בית הגננת

טור אישי של מאור צור - שחשף את העדויות על הגננת המתעללת

קושרת לכיסא ומצליפה: כך התעללה המטפלת מראש העין בפעוטות

חצר ביתה של כרמל מעודה לאחר השריפה
חצר ביתה של כרמל מעודה לאחר השריפה

ביום שישי הותר לפרסום כי אדיר רצון הוא הצעיר החשוד בהצתת ביתה של מעודה בסוף השבוע שעבר. לפי נציג המשטרה בדיון הקודם שנערך ביום ראשון השבוע, הצעיר אוכן בזירה וככל הנראה פעל לבדו. זאת, לאחר שאמש תועד החשוד במצלמות כשהגיע, לכאורה, עם רכב פרטי למקום. אף על פי כן, עדיין לא בוצע חיפוש בביתו.

בן ה-18 טען מצידו, כי נחבל בזמן מעצרו והוכה על ידי השוטרים. השופטת אופיר כתבי-ריבלין קבעה כי לנוכח טענות החשוד לאלימות מצד המשטרה, תיק החקירה יעבור לבדיקת מח״ש. עו״ד רועי לנג שמייצג את הצעיר מסר כי "לא יכול להיות שהחשוד מקבל מכות נמרצות מהשוטרים, חבול כולו".

אדיר רצון, החשוד בהצתת בית הורי ''הגננת המתעללת'' מראש העין
אדיר רצון, החשוד בהצתת בית הורי ''הגננת המתעללת'' מראש העין | צילום: פייסבוק

ביום חמישי הגישה מעודה, שתועדה מתעללת בפעוטות בגן הילדים שניהלה, בקשה לבית המשפט המחוזי להיפגש עם פסיכיאטר. זאת, לאחר שמסרה גרסה לפיה היא אינה זוכרת את האירועים. מעודה החליפה עורך דין, ופרקליטה החדש, אפרים דמרי, הודיע לאחר שנפגש עמה שגרסתה מחייבת הערכה של גורם מקצועי.

הפרקליטות תודיע בימים הקרובים אם היא מסכימה לכך, ואז הבקשה תובא לפתחו של בית המשפט. אם הבקשה תתקבל, ייתכן שתעבור חוות דעת פסיכיאטרית שתבדוק אם מעודה סבלה מאי שפיות זמנית.

ביום ראשון נחשף בחדשות 13 כי טרם הצתת הבניין שבו פעל הפעוטון של מעודה, התקשרה זו למשפחתה והתנצלה בפניהם. "אני מבקשת סליחה שאתם צריכים לעבור את זה בגללי. אין לי מושג איך עשיתי את הדברים האלה. אני מבקשת סליחה מכל מי שנפגע", כך לדברי בני המשפחה.

חשד להצתה בראש העין
חשד להצתה בראש העין | צילום: דוברות המשטרה

בני המשפחה אמרו לחדשות 13 שמאז התפוצצה הפרשה הם חשים מאוימים, וביקשו מההורים הזועמים לכוון את הכעס שלהם למקום הנכון. הצתת הפעוטון, והבניין בו פעל, היה האירוע שבו מומשו האיומים שספגו משפחת מעודה מאז נחשפו מעשיה של כרמל. "בוקר יום שבת, שריפה. קמים לשריפה. מתעוררים כשכבר אנחנו בתוך סיוט. יוצאים בלי נעליים עם ילדות קטנות. בת שלוש עם תחתונים, לא יכולה אפילו לשים שנייה טיטול רצים ברחוב. למה?", סיפרו בני המשפחה.

"וגם לקבל איומים בטלפון בבית, לומר לילדים בני 12 ו-13 ללכת להתאבד? זה דבר שלא מתקבל על הדעת", הוסיפו.  "מה שהיא עשתה זה מעשים חמורים ועל זה היא תקבל את העונש שלה אבל אנחנו, הילדים שלנו, לא אמורים לקבל את העונש הזה במקומה. אתם מדברים על התעללות, היא עשתה התעללות. אז מה, אתם עושים את אותו הדבר כרגע? מתעללים בילדים? אנשים לא מבינים שצריך לעשות הפרדה, שזה לא המשפחה קשורה. בן אדם עשה טעות הוא ישלם על הטעות הזו, אבל לא כולם מסביבו".