"נשרוף לך את הבית": איומים על חיי אם בת ה-11 שהותקפה מינית

המשטרה פתחה בחקירה לאחר שאמה של הילדה, שהתלוננה כי בתה הותקפה ע"י קבוצת נערים, הקליטה שיחות בהן אחד החשודים איים עליה כדי שתסיר את התלונה. "למה את אומרת בחדשות שטויות?" • האזינו

זמן צפייה: 01:20

אם הילדה בת ה-11, שעל פי החשד הותקפה פעמים רבות על ידי קבוצת נערים, קיבלה שיחות טלפון שבה אחד החשודים מאיים על חייה, בדרישה שבתה תחזור בה מהתלונה כנגד התוקפים לכאורה - כך פורסם היום (רביעי). המשטרה פתחה בחקירה.

"מה הבת שלך אמרה במשטרה? יא בת שרמוטה, הבת שלך הלכה למשטרה, את רוצה שנשרוף לך את הבית? למה את אומרת בחדשות שטויות?", נשמע אומר בשיחת הטלפון שהקליטה האם. "שהבת שלך לא תגיד סתם שטויות שאנסנו אותה, לא עשינו כלום. הבת שלך סתם אומרת דברים, אנשים עצורים על כלום. חלק מהאנשים לא עשו כלום".

בשיחה נוספת שהקליטה האם, אומר החשוד: "את רוצה היום להיפגש? לדבר על מה שקרה". בהמשך, מתעמתת עמו האם על כך שאיים שישרוף את ביתה, והוא משיב: "חס וחלילה, אני איימתי שאשרוף לך את הבית? אם כן זה היה מעצבים, אני מצטער". "אני לא יודע מה קרה עם אנשים אחרים ועם הבת שלך, איתי לא קרה כלום".

לכתבות נוספות בחדשות 13: 

הותר לפרסום: 15 נערים נחקרו בחשד שתקפו מינית בת 11 בצפון

"ילד אמר לאם הקורבן: 'אונסים את הילדה שלך כל יום'"

אם הילדה: "היא דורשת עימות עם החשודים בתקיפה – יש פה רשלנות"

המקלט הציבורי שבו על פי החשד הותקפה מינית הילדה בת ה-11
המקלט הציבורי שבו על פי החשד הותקפה מינית הילדה בת ה-11 | צילום: חדשות 13

אתמול טענה האם כי המשטרה התרשלה בחקירתה. "החקירה לא מתנהלת כמו שצריך", טענה בריאיון ל"החדשות עם יעקב אילון". "כשהילדה קמה ומתעקשת שהיא רוצה לעבור עימות עם כל אחד ואחד מהחשודים, המשטרה מסרבת לעימות כי הם לא רוצים לפגוע בה רגשית. הילדה כבר פגועה, יותר מזה היא לא תיפגע. גם לזה הם מסרבים – יש פה רשלנות".

"ברור פה לכל פה תיאום גרסה ממש טובה, שכל הנערים עומדים על אותה גרסה", הוסיפה. "היה להם מספיק זמן להתכונן ולדבר אחד עם השני כי כולם חברים שם. אני לא בהלם משום דבר".

האם סיפרה על חששותיה מפני המשך החקירה. "אני רוצה לראות לאן התיק יוביל אותנו. אני מקווה מאוד שהתיק לא ייסגר כמו שאני חוששת. אני רוצה להגיע עד לאן שאני יכולה להגיע, שהתיק הזה לא ייסגר בכזאת קלות".

לחדשות 13 נודע כי הילדה אמרה לחוקרים: "אני רוצה עימות עם החשודים שעצרתם, אני רוצה לשבת איתם ולראות אותם מספרים מה באמת קרה, לא לשמוע אותם משקרים. כי הם תקפו אותי כמה שבועות ברציפות - ולא פעם אחת".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת הדיווח נפתחה חקירה ע"י משטרת ישראל בליווי והנחיה של גורמי הפרקליטות כמקובל. במקביל, עודכנו וזומנו גורמי הרווחה המוסמכים ע"פ חוק לחקור במקרים אלו. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות אולם נציין כי מדובר בחקירה רגישה, מורכבת ומסועפת הנמצאת בעצומה ומטופלת ברגישות המתבקשת לאור החשדות לכאורה וגיל המעורבים. במסגרת החקירה עד כה עוכבו ונחקרו 15 קטינים, שמונה מעורבים נעצרו ובדיון בבימ"ש בבקשה להארכת מעצרם שוחחרו בתנאים מגבילים. משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה במקצועיות וביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת".

אזיקים (אילוסטרציה)
אזיקים (אילוסטרציה) | צילום: רויטרס

כאמור, המשטרה חושדת כי ילדה בת 11 מהצפון נפלה קורבן לתקיפה מינית חמורה. במסגרת החקירה עוכבו לחקירה 15 נערים מהצפון - חלקם נחקרו בחשד לעבירה של בעילת קטינה מתחת לגיל 14, ואחרים בחשד לעבירה של מעשה סדום. שמונה מהם נעצרו, ובדיון בבית המשפט הם שוחררו בתנאים מגבילים בשל חוסר ראיות.

הפרשה החלה לפני כמה חודשים, כאשר גורמי הרווחה באזור מגוריה של הילדה דיווחו למשטרה כי היא נעלמה מביתה. כעבור כמה שעות היא נמצאה, לא רחוק ממוסד חינוכי, והוחזרה לביתה. אלא שאז שוטר קיבל מידע ראשוני מקטין, לפיו הילדה הותקפה מינית על ידי מספר נערים, ובאחת הזירות שדובר עליהן נמצאו אמצעי מניעה. עם זאת, לא ברור אם יש קשר לתיק.

המשטרה פתחה בחקירה, אך הילדה, ששהתה אז במעון לילדים ונוער, התעקשה פעם אחר פעם כי לא עברה תקיפה. שבועיים לאחר מכן אמה של הילדה הגיעה לתחנת המשטרה וסיפרה כי הגיעה אליה עדות נוספת שבתה נפלה קורבן לתקיפה מינית על ידי מספר נערים. "אני רוצה שתתפסו אותם, אני רוצה שתחקרו מה עשו לבת שלי", אמרה לחוקרים. יש לציין כי בעבר נחשד שבגיל שש הותקפה הילדה מינית על ידי שני ילדים בני שמונה, אך התיק נסגר בשל גילם של המעורבים.

מהמשך החקירה התברר כי הנערים שבהם עסקה העדות שהגיעה לאם הם בני 16-12. בשלב זה החוקרים לקחו את הטלפון הסלולרי של בת ה-11 וגילו בו שורה ארוכה מאוד של התכתבויות, חלקן בעלות אופי מיני, בין הילדה למספר נערים. לאחר מכן הילדה הובילה את חוקרת הילדים אל המקומות שבהם נטען כי הותקפה, הצביעה ונתנה לשוטרים פרטים נוספים. את החקירה ליוו כל הזמן נציגים מפרקליטות מחוז הצפון.

חודשיים לאחר תחילת החקירה הילדה נלקחה לבדיקה רפואית בליווי אמה וחוקרי ילדים, אלא שהרופא אמר לנוכחים כי "חודשיים אחרי תקיפה מינית לכאורה אין טעם לעשות בדיקה ואין שום אפשרות לקבוע מה קרה חודשיים קודם בבדיקה מאוחרת כל כך".