ערעור המשטרה התקבל: הוארך מעצר הרב החשוד בניהול כת בירושלים

בית המשפט המחוזי הפך את החלטת בית המשפט השלום לשחרר את אהרון רמתי למעצר בית, והחליט להשאירו במעצר ארבעה ימים נוספים

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את ערעור המשטרה, והחליט להאריך את מעצרו של הרב החשוד בניהול כת בבירה, אהרון רמתי, בארבעה ימים נוספים. זאת לאחר שאתמול החליט בית משפט השלום לשחרר את הרב למעצר בית, בתום שלושה שבועות שבהן נחקר. שכן, לפני כשבועיים נודע כי המשטרה חושדת שרמתי קיבל מידע על מעצרו בטרם בוצע - והחביא חלק מהקטינות.

על פי החשד, המידע אודות המעצרים המתוכננים דלף והגיע לרב, שהזהיר את אנשיו, ובכך נגרם שיבוש הליכי חקירה בתיק. מקורב לרמתי נעצר בחשד שהזהיר את האחרון, ובמשטרה פתחו בחקירה בניסיון לגלות מי אחראי להדלפת המידע.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

4.5 שנות מאסר לכדורגלן יצחק אספה שדרס למוות את ארי נשר

לאחר עשרה חודשי מעצר: נעמה יששכר שוחררה מהכלא הרוסי

הפרקליטות לא מתנגדת לשחרור דנקנר; צפוי להשתחרר בימים הקרובים

אהרון רמתי הרב החשוד בניהול כת
אהרון רמתי הרב החשוד בניהול כת | צילום: חדשות 13

כאמור, רמתי, בשנות ה-60 לחייו, נעצר בתחילת החודש בחשד שניהל כת במדרשת "באר מרים" בשכונת הבוכרים שבירושלים, שם התגוררו כ-50 נשים תחת שליטה אבסולוטית שלו ותחת תנאי עבדות קשים.

החשדות כלפיו עלו כבר לפני תשע שנים, ובפברואר 2011 פורסם בחדשות 13 תיעוד בלעדי מתוך הבית שבו ניהל את הכת. מתחם המגורים כלל שתי קומות -  בראשונה שני חדרים ושירותים, שם התגורר רמתי עם אשתו ותשעת ילדיו. בקומה השנייה, אליה מובילה כניסה נפרדת, הייתה דירת ארבעה חדרים שהומרה למדרשה, ובה עשרות צעירות כבנות 20.

מחקירת המשטרה עלה כי הנשים היו נתונות למרותו עד לכדי בידודן מהחברה ומבני משפחותיהן. על פי החשד, רמתי נקט כלפיהן בדרכי ענישה שונות, וכי הנשים עבדו במקצועות שונים שאושרו על ידו, כשחלק משכרן הועבר ישירות לכיסו הפרטי. נוסף על כך, במקום הוחזקו כמה קטינים, שככל הנראה הילדים שהיו עד גיל 5 היו מוחזקים מדי יום במתחם בבידוד מוחלט.

אחת הנשים מהכת של הרב סיפרה לחדשות 13 כי "אנחנו גרות כאן שנים זו קומונה, סתם נטפלים לרב, אנחנו בסך הכול 30 בנות שחיות כאן וממש טוב פה. התלונות של הבנות שיצאו זה מקנאה, השם לא שפר עליהן".