"הודה שרצה לדקור חייל": אזרח ירדן מואשם בניסיון פיגוע בחדרה

מהאישומים עולה כי הצעיר, בן 21, ניסה לתקוף שוטרים שתשאלו אותו בתחנת אוטובוס לאחר שעורר את חשדם - ונמלט. הוא נתפס בתום מרדף, ובחקירתו התגלה כי המתין במקום על מנת לתקוף חייל

זמן צפייה: 00:25

הותר לפרסום: כתב אישום הוגש היום (שני) נגד מוחמד מסלח, אזרח ירדן בן 21, בגין ניסיון פיגוע שהתרחש לפני כחודש בחדרה. מכתב האישום עולה כי מסלח, המחזיק בתעודת זהות פלסטינית, נכנס לשטחי הרשות הפלסטינית בסוף חודש יוני, ושהה שם בבית קרובי משפחתו. ב-22 ביולי יצא מביתם, נכנס לשטח ישראל דרך פרצה בגדר הגבול – ונסע באוטובוס לחדרה כשהוא מצויד בסכין.

מסלח מואשם כי חיפש לדקור לחייל, וכשלא מצא אחד – התיישב בתחנת אוטובוס. בסמוך לשעה 23:00 עברו במקום שוטרים, וחשדם התעורר. מכתב האישום עולה כי בעת שחקרו אותו, תקף מסלח את השוטרים בסכין – וניסה להימלט מהמקום. במהלך המרדף הרים מסלח אבן ואיים לפגוע באמצעותה בשוטרים, שדרשו ממנו להניח אותה על הקרקע.

על פי כתב האישום, מסלח סירב להענות לפקודותיהם ואף התקרב אליהם עם האבן והסכין השלופה. בשלב זה, מתוך חשש שיפגע בעוברי אורח, ביצעו לעברו השוטרים ירי - והוא נפצע ברגלו ונשרט בראשו. לאחר מכן פונה הנאשם על ידי צוות מד"א לבית החולים הלל יפה שבעיר. מהמשטרה נמסר כי במהלך חקירתו הודה כי תכנן לדקור חייל.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

"לא אוותר על דבר": דייוויד בלאט הודיע – אני חולה בטרשת נפוצה

"הפרלמנט הירדני ממליץ לבחון מחדש את הסכם השלום עם ישראל"

ברקע המתיחות בדרום: "שגריר קטאר לעזה ייפגש עם בכירים בישראל"

זירת פיגוע הדקירה בחדרה
זירת פיגוע הדקירה בחדרה | צילום: חדשות 13

ביום שישי נפצעו שני אחים בפיגוע דריסה בכביש 60, סמוך ליישוב אלעזר שבגוש עציון - נחום נביס בן ה-17 נפצע קשה ונעם נביס בת ה-20 בינוני. צוות מד"א שהגיע למקום העניק לפצועים טיפול רפואי במקום ופינה את הנער לבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית, ואת הצעירה לשערי צדק, כשהיא סובלת מחבלות. נחום מנותח בבית החולים, והרופאים נאבקים על חייו.

דובר צה"ל הודיע כי מחקירה ראשונית עולה שמדובר בפיגוע מכוון. מחקירת האירוע עולה כי שוטר עבר במקום בסיום עבודתו, הבחין במחבל יוצא מהרכב, וירה בו למוות. הנהג הדורס הוא פלסטיני מאזור בית לחם.

נאשם בביצוע פיגוע בחדרה
נאשם בביצוע פיגוע בחדרה | צילום: חדשות 13

"כשהגענו למקום ראינו בתעלה, מאחורי תחנת האוטובוס, נער וצעירה", סיפר פרמדיק מד"א ליאור לוי. "הנער היה מחוסר הכרה וסבל מחבלת ראש ומפגיעה רב מערכתית והצעירה הייתה בהכרה מעורפלת. הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה של הנער ופינינו אותם בדחיפות לבתי החולים כשמצבו של הנער קשה ומצבה של הצעירה בינוני עד קשה".

חמאס בירך על הפיגוע ומסר כי "הזעם של העם הפלסטיני ופיגועי הדקירה והדריסה בירושלים ובגדה המערבית הם תגובה לפריצות החוזרות ונשנות של הכיבוש למסגד אל-אקצא. הטרור שמפעילה ישראל בירושלים ובגדה יביא לפיצוץ נוסף באזור. העם הפלסטיני מוכן לכל קרב שמטרתו לשמור על מסגד אל-אקצא מפגיעת הכיבוש הציוני".