כתב אישום הוגש נגד הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה

הפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בנצרת כתב אישום בגין יציאה מהארץ שלא כדין ועבירה על חוק הכניסה לישראל, נגד בת ה-25 שבחודש שעבר עברה את הגבול והוחזרה במסגרת עסקה בתיווך רוסי

הצעירה הישראלית שחצתה לסוריה ושוחררה

הפרקליטות הגישה היום (ראשון) לבית משפט השלום בנצרת כתב אישום נגד הצעירה בת ה-25 ממודיעין עילית, שבחודש שעבר חצתה את הגבול לסוריה והוחזרה לישראל במסגרת עסקה בתיווך רוסי. היא מואשמת ביציאה מהארץ שלא כדין, ניסיון ליציאה שלא כדין, וכן בעבירה על חוק הכניסה לישראל.

עורכי הדין ענת יערי ואיאד עזאם מהסניגוריה הציבורית, שמייצגים את הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה, מסרו בתגובה: "בניגוד למקרי עבר בהם הייתה פגיעה בבטחון המדינה ולא הוגש כתב אישום נגד אנשים שחצו את הגבול, במקרה זה ברור לכל שהצעירה לא פגעה ולא הייתה לה כוונה לפגוע בבטחון המדינה. לכן תמוה מאוד שדווקא כנגד צעירה ללא עבר פלילי שמתמודדת עם רקע מורכב, בחרו להגיש כתב אישום. לאחר שנלמד את חומרי החקירה נשקול את המשך צעדינו המשפטיים"

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

"מתרגשים": אחרי שבועות של לימוד מרחוק – חטיבות הביניים נפתחו

יותר הוצאו לחל"ת – פחות פוטרו: השפעת המגפה על נשים במשק

תושב מזרח י-ם נעצר בחשד לאונס תושבת העיר לאחר שסייד את ביתה

הצעירה הישראלית שחצתה לסוריה ושוחררה
הצעירה הישראלית שחצתה לסוריה ושוחררה

כאמור, לפני קצת יותר משבועיים, חזרה הצעירה ארצה מרוסיה - שם חיכתה לה משלחת ישראלית בראשות ראש סגל ראש הממשלה אשר חיון ומתאם השבויים והנעדרים ירון בלום. עם שובה, נחקרה הישראלית בשב"כ על הנסיבות בגינן חצתה את הגבול הסורי.

כמה ימים לאחר חזרתה, צה"ל הציג את תחקיר האירוע, וקבע כי הצעירה נגעה בגדר אינדיקטיבית אלקטרונית ששלחה התרעה לכוחות בגבול - אך הם לא הספיקו לעצור אותה. עוד עלה מהתחקיר כי הישראלית הגיעה לאזור מג'דל שמס כדי לחצות לסוריה, וכי היא הכירה את השטח מטיולי עבר.

בשעת לילה מאוחרת, הצעירה טיפסה על הגדר שגובהה כ-2 מטרים, ונכנסה לסוריה. ההתרעה, כאמור, הגיעה לפלוגה שיושבת במוצב סמוך - אולם הכוחות לא הספיקו להגיע לצעירה ולעצור אותה.  התחקיר ציין שורה של שגיאות ותקלות בארוע, אולם קבע כי אין רשלנות של כוחות צה"ל בארוע.