פרשת הצוללות: המשטרה ממשיכה לחקור – גבתה עדות מאלוף יוסי פלד

על פי חשד המשטרה, ראש המטה של נתניהו, דוד שרן, ניסה להיעזר בפלד ובחברה שעמד בראשה כדי לעזור לעד המדינה לשעבר, מיקי גנור. עדות נגבתה גם מהחשבת הכללית לשעבר במשרד האוצר מיכל עבאדי

זמן צפייה: 01:13

פרשת הצוללות: החקירה ב-"תיק 3000" נמשכת – בשבועות האחרונים המשטרה ממשיכה את חקירתה בפרשה, ולאחרונה גבתה עדות מהחשבת הכללית לשעבר במשרד האוצר, מיכל עבאדי. זאת בניסיון להבין כיצד בדיוק מומנו כלי השיט שישראל קנתה.

עדות נוספת ניתנה על ידי האלוף בדימ' יוסי פלד. המשטרה חוקרת חשד לפיו דוד שרן, ראש המטה של נתניהו, ניסה להיעזר בפלד ובחברה שהוא היה יושב הראש שלה באותה תקופה, כדי לעזור למיקי גנור.

בחודש שעבר הודיעה פרקליטות מיסוי וכלכלה לפרקליטיו של מיקי גנור על ביטול הסכם עד המדינה עימו בפרשת הצוללות. במכתב שנשלח לעורכי דינו נכתב כי עד המדינה הפר את ההסכם שנחתם עמו, בשל מסירת גרסאות השונות באופן מהותי מגרסאות קודמות שמסר בסמוך ולאחר חתימת ההסכם, וכן בשל הפגיעה במהימנותו הנגזרת ממסירת גרסה חדשה זו. בנוסף, מאז שחרורו למעצר בית, החליט גנור להפסיק לשתף פעולה והחל לשמור על זכות השתיקה – פעולה המהווה הפרה של התחייבויותיו לפי ההסכם.

עוד בחדשות 13:

פרשת הצוללות: בוטל הסכם עד המדינה עם מיקי גנור

חשיפה: האינטרס הכלכלי של צ'ייני וגנור במכירת צוללות למצרים

דיווח: בעקבות בקשת ישראל – גרמניה פתחה בחקירת פרשת הצוללות

ראש הממשלה נתניהו נכנס לצוללת
ראש הממשלה נתניהו נכנס לצוללת | צילום: רויטרס

משמעות ביטול הסכם עד המדינה היא כי הפרקליטות תוכל לעשות שימוש בכל ראיה או עדות שנאספה לפני חתימת ההסכם, לאחריו או כתוצאה ממנו. בכלל זה, תוכל הפרקליטות להשתמש גם בהודעותיו של גנור עצמו נגדו ונגד אחרים.

בחודש מארס עיתון העסקים הנדלסבלאט התביעה בגרמניה פתחה בחקירת פרשת הצוללות, בעקבות בקשת ישראל לסיוע בחקירת העסקה. על פי הדיווח, החקירה מתקיימת בתביעה בעיר בוכום שבמערב המדינה – המתמחה בפשעים כלכליים ושחיתות. גורם ישראלי בכיר אישר כי הוגשה בקשה לסיוע משפטי - אך היה זה לפני זמן רב, והתביעה הישראלית לא זכתה לתשובה מגרמניה. משרד התובע וחברת טיסנקרופ סירבו להגיב לידיעה.