היועמ"ש הכריע: לא תיפתח חקירה נגד נתניהו בפרשת המניות

כפי שפורסם בחדשות 13: מנדלבליט הודיע כי נתניהו לא ייחקר בפרשה העוסקת במניות הפלדה שהחזיק, של חברה ששימשה ספקית ל"טיסנקרופ" מפרשת הצוללות, אך הבהיר - רה"מ קיבל מבן דודו טובת הנאה

זמן צפייה: 01:16

כפי שפורסם בחדשות 13: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע הערב (חמישי) שלא תיפתח חקירה בפרשת המניות. "למרות התהיות - אין בסיס לחקירה פלילית", הסביר, אך הוסיף שראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל מבן דודו מיליקובסקי טובת הנאה משמעותית.

כזכור, הפרשה עוסקת במניות שהחזיק נתניהו בחברה הפלדה "MMSD" השייכת לבן דודו נתן מיליקובסקי, ובטענות כי לא העביר דיווח מלא אודות נכסיו הפיננסיים. חברת הפלדה הייתה ספקית של חברת "טיסנקרופ" הגרמנית, שעומדת בלב תיק 3000, המוכר גם כפרשת הצוללותץ

הצהרת נתניהו
בנימין נתניהו | צילום: חדשות 13

בפברואר האחרון פנתה כחול לבן ליועמ"ש ודרשה ממנו לפתוח בחקירת הפרשה. "כבר בשנת 2019 התגלה כי נתניהו החזיק במניות חברה וכי מכר אותן ברווח עצום - בשעה שביצועי החברה אינם מצדיקים רווח", נכתב בפניית כחול לבן למנדלבליט, "עוד התברר כי בניגוד לדין לא העביר ראש הממשלה את מניותיו לנאמנות עיוורת כמתחייב בחוק". לטענת המפלגה, "עצם החזקת המניות בחברה בלא לעמוד בתנאי החוק בהיותו איש ציבור, מתגמד לאור העובדה כי מגילויים שפורסמו בעיתונות - משפחת מליקובסקי החזיקה במניות בחברה שסיפקה שירותים לחברת 'טיסנקרופ' הגרמנית".

רה''מ נתניהו ובן דוד נתן מיליקובסקי
רה''מ נתניהו ובן דוד נתן מיליקובסקי | צילום: רויטרס

בכחול לבן הזכירו כי כבר בשנה שעבר נטען בכלי התקשורת כי בכוונת הפרקליטות לפתוח בחקירה פלילית בעניין, אולם עד עצם היום הזה טרם נודע על קיומה של החקירה, "למרות הריח החריף המדיף מהפרשה ומהתנהלות תקינה המצופה מאיש ציבור".

הלוואות שהעביר נתן מיליקובסקי לנתניהו
הלוואות שהעביר נתן מיליקובסקי לנתניהו | צילום: החדשות 13