החשד לאונס קבוצתי בדרום: הנער החשוד שוחרר למעצר בית

בן ה-16 שהיה עצור במשך יומיים שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים. חקירת המשטרה נמשכת. אתמול שוחררו ארבעה חשודים שעוכבו לחקירה במסגרת הפרשה

החשד לאונס קבוצתי בדרום: ארבעה חשודים שעוכבו לחקירה - שוחררו
זמן צפייה: 01:34
הנער בן ה-16, שהיה עצור במשך יומיים בחשד למעורבות בפרשת האונס הקבוצתי בדרום, שוחרר היום (שני) למעצר בית בתנאים מגבילים. חקירת המקרה נמשכת. זאת, לאחר שאתמול שחררה המשטרה ארבעה חשודים שעוכבו לחקירה בחשד למעורבות בפרשה הקשה שפורסמה לראשונה בחדשות 13. עם שחרורו של החשוד המרכזי, פנתה משפחת הילדה לעו"ד ניר יסלוביץ שייצג אותם. "משרדי נטל על עצמו את הייצוג של הילדה. משרדי יעשה כל שניתן על מנת למצות את הדין עם האנסים שרצחו את נפשה של הילדה. לא נרפה עד שהצדק יעשה וגם יראה הן בהליך הפלילי והן בהליך האזרחי שינקט על ידנו. כהורה וכאזרח אני מתחייב שיבואו חשבון עם האשמים בפשע המחריד הזה", מסר עו"ד יסלוביץ. הוריה של בת ה-13 סיפרו אתמול לחדשות 13 כי "הילדה שבורה. היא מסוגרת, לא מדברת בכלל, כל היום בחדר". אם הילדה סיפרה כי עוד לפני שבתה התוודתה על המקרה, היא חשדה כי דבר מה עובר עליה. "ראינו שהילדה שונה ומסתגרת בחדר, שמנו לב שמשהו לא בסדר ולכן פנינו לבית הספר - למנהל, ליועצת ולפסיכולוגית, והם הבטיחו שהכול בסדר. גם אמרתי להם שאם יקרה משהו לילדה אתם אשמים". עוד בחדשות 13: החשד לאונס קבוצתי בדרום: ארבעה חשודים שעוכבו לחקירה – שוחררו החשד לאונס קבוצתי בבי"ס בדרום: שני הנערים שעוכבו אמש – נעצרו אם הילדה שעפ"י החשד נאנסה במקלט בי"ס בדרום: "כל הבית הרוס"
המקלט שבו על פי החשד בוצע האונס
המקלט שבו על פי החשד בוצע האונס | צילום: חדשות 13
עוד הוסיפה האם: "תפסו אותה ארבעה גברים, קשרו אותה, סתמו לה את הפה עם סלוטייפ, הרביצו לה. מה אתם מחכים, שהילדה תתאבד? כל הבית הרוס בגלל זה". האם פנתה להורים ואמרה: "תתעוררו, יש לכם בנות – אל תשלחו אותן לבית הספר, גם זה לא בטוח היום. אף אחד לא יבין את הכאב של אמא על ילדה בת 14". כאשר הגיעו ההורים לבית הספר ביום שישי לשחזור המקרה, זעקה האם: "קשרו אותה לשולחן, והם באו אחד אחרי השני. תעצרו את הילדים האלה, אם לא אני ארצח אותם".
הוריה של הילדה שהתלוננה על האונס בדרום
הוריה של הילדה שהתלוננה על האונס בדרום | צילום: חדשות 13
מוקדם יותר אתמול סיפר אביה של הילדה בריאיון לאילה חסון ב-103FM על המקרה: "בפעם הראשונה אמרו לה 'בואי, אנחנו רוצים להראות לך איזה משהו', חיכו שהיא תהיה לבד ואז משכו אותה למקלט. היא לא מכירה את הבנים האלו, היא ילדה שקטה ומופנמת. אבל זה לא אמור לקרות - לא לילדה רעשנית ולא לילדה מופנמת". עוד סיפר האב כי "הילדה הייתה קשורה בזמן האונס ברגליה ובידיה והם שמו לה פלסטר על הפה". לדבריו, "אתמול היה שחזור בבית הספר שבו מצאו את החבלים איתם קשרו אותה ליד המקלט". אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, אמרה: "מקרה חמור וקשה זה של אונס קבוצתי הוא מזעזע ובמיוחד שקרה בתוך המקום שאמור להיות מוגן ובטוח. מדובר בנערה גיבורה שנאלצה להתמודד מול ארבעה נערים שלא הצליחו להשתיק אותה והיא גייסה תעצומות נפש וסיפרה להוריה. המקרה של האונס הקבוצתי מעיד על מחדל חמור שהתרחש בבית הספר. לא יעלה על הדעת שילדה נאנסת ואין אף גורם ששמע, ראה, או טרח להתקשר למשפחה. מקרה זה מחייב בדק בית מקיף מה קרה בתוך בית הספר וחייב לעורר קריאת השכמה במערכת. שר החינוך החדש שימונה חייב לחייב את בתי הספר להכניס סדנאות למיניות בריאה ומניעת אלימות מינית כדי שהתלמידות והתלמידים לא יחשפו".