שפי פז מודה: אני הדבקתי את הסטיקרים בדואר של השופט פוגלמן

הפעילה החברתית לקחה אחריות על הפעולה שהובילה את שופט העליון להגיש תלונה, וכתבה כי עשתה זאת בשל גישתו בטיפול בחוק המסתננים: "לקח לי זמן למצוא את הכתובת - אחרת הייתי עושה את זה מזמן"

זמן צפייה: 01:44

הפעילה החברתית שפי פז הודתה היום (שני) בחשבון הפייסבוק שלה כי היא זו שהדביקה את המדבקות על תיבת הדואר של השופט עוזי פוגלמן. "יש לנו היסטוריה ארוכה עם עוזי", סיפרה שפי, "לקח לי זמן למצוא את הכתובת שלו - אחרת הייתי עושה את זה מזמן".

הסיבה שנקטה בפעולה זו, הסבירה, היא בשל גישתו של פוגלמן לחוק המסתננים. "כשסירסו את חוק ההסתננויות, הוא אמר שגם למסתננים יש את הזכות להכיר בת זוג ולפתח תחביבים. אחד התחביבים שלי הוא להדביק סטיקרים".

לעוד כתבות בנושא:

פרסום ראשון: שופטת העליון ענת ברון קיבלה מכתב איום נוסף

נתניהו בתגובה לאיומים על השופטת ברון: "יש לגלות אפס סבלנות"

שופטת עליון קיבלה מכתב איום: "צפי לעונש"; אבטחה הוצמדה לה

שפי פז
הפוסט שפרסמה שפי פז | צילום: צילום מסך, פייסבוק

כזכור, הבוקר פורסם בחדשות 13 כי פוגלמן, שופט בית המשפט העליון, הגיש תלונה במשטרה על כך שאלמונים פיזרו מדבקות על תיבת הדואר שלו שעליהן נכתב "דם יהודי אינו הפקר". בהמשך, בית המשפט אישר את הפרסום והבהיר כי הגיש את התלונה בשל איום על פוגלמן. זאת, כזכור, יממה לאחר ששופטת העליון ענת ברון הגישה תלונה בשל איומים על חייה.

יחידת להב 433 חוקרת את המקרה. החוקרים חושדים שיש קשר בין האירועים. פוגלמן וברון, כזכור, היו השופטים שקיבלו יחד את העתירה נגד הריסת בית המחבל שרצח את דביר שורק.

שפי פז
שפי פז | צילום: חדשות 13

אמש, כזכור, פורסם בחדשות 13 כי ברון קיבלה בשעות הערב מכתב איומים נוסף. זאת, לאחר פרסום דבר חקירת המשטרה בעניין המכתב הראשון שקיבלה. בתום הערכת מצב הוחלט להעביר את החקירה ללהב 433, בשל חומרת המקרה, ולשופטת הוצמדה אבטחה.

ההערכה במשטרה היא שהאיומים מגיעים על רקע תיק שניהלה, בעל פרופיל ציבורי-לאומי-ביטחוני, וככל הנראה לא מדובר בעבריין או בתיק פלילי שנוהל בשנים האחרונות על ידה.

שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן
שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן | צילום: אתר הרשות השופטת