מעצר הנהג שפגע במשפחה בקריית גת הוארך עד לתום ההליכים

בית המשפט המחוזי בבאר שבע החליט להאריך את מעצרו של שי טסמה, המואשם בדריסת משפחת טקלה ובפציעתם הקשה מאוד של האב ושתי בנותיו. "התנהגותו אחרי התאונה מעידה על מסוכנות"

זמן צפייה: 00:24

בית המשפט השלום בבאר שבע האריך היום (ראשון) עד לתום ההליכים את מעצרו של שי טסמה, הנהג המואשם בדריסת משפחת טקלה בקריית גת. "התנהגותו אחרי התאונה מעידה על מסוכנות", קבע בית המשפט. השופט אופיר אלון ציין כי "שחרורו לביתו תהיה צעד בלתי אחראי שיסכן את הציבור. בעודו תחת השפעת אלכוהול התנהגותו משובשת. כשהיה שיכור החליט לנהוג ברכב תוך כדי שהחלטתו גרמה לפציעתה של משפחה שלמה". עוד הוסיף השופט אלון כי טסמה "סירב לשתף פעולה עם חוקריו" וכי "חוסר השליטה שלו ברכב היה קיצוני".

עורך דינו של טסמה, חיים אברגיל, אמר לאחר ההחלטה כי "לבוא ולומר שנאשם כזה, שהמסוכנות לכאורה שבית המשפט ייחס לו שהוא הפרת התנאים ובריחה מהבית, שתיית אלכוהול, גניבת רכב וסיכון שלום הציבור - אני חושב שזו טענה מופרכת. אנחנו לא יכולים לקבל את ההחלטה הזאת, אנחנו נלמד אותה, ואני מעריך שנערער למחוזי נגדה".

לכתבות נוספות בנושא:

"הנהג חייב להיענש": קרב חייה של המשפחה שנדרסה בקריית גת

שותה בירה לפני העלייה על ההגה: תיעוד הנאשם בדריסה בקריית גת

"נהג בשכרות ובקלות ראש": אישום נגד הנהג שדרס משפחה בקריית גת

שי טסמה, החשוד כי פגע ופצע באורח קשה מספר בני משפחה בתאונה בקריית גת
שי טסמה, החשוד כי פגע ופצע באורח קשה מספר בני משפחה בתאונה בקריית גת | צילום: שי טסמה, החשוד כי פגע ופצע באורח קשה מספר בני משפחה בתאונה בקריית גת

לפני כשלושה שבועות, כזכור, הוגש נגד טמסה כתב אישום בגין נהיגה במהירות בלתי סבירה, סטייה מנתיב, גרימת חבלה של ממש, נהיגה בקלות ראש וגרימת תאונת דרכים. בתאונה, כזכור, נפצעו קשה מאוד אב המשפחה ושתי בנותיו בנות החמש והשבע, ואם המשפחה נפגעה בינוני.

מכתב האישום עלה כי טסמה נהג ברכב פורד, עלה על אי התנועה וגרם לפציעת המשפחה. "הנאשם נהג ברכב ברשלנות ובקלות ראש ובמהירות שיש בה בנסיבות המקרה סכנה לציבור. לא נתן תשומת לב מספקת לדרך, נהג במהירות שאינה תואמת את תנאי הדרך, ופגע בתמרור ובארבעת הולכי הרגל שהיו על אי תנועה", נכתב בכתב האישום. לפי כתב האישום, טסמה סירב לבדיקת שכרות, כאשר השוטרים ביקשו ממנו לעשות כן.

לאחר הגשת כתב האישום, מסרה המשטרה: "מדובר במקרה חמור בו נהג רכב עושה לעצמו דין ונוהג על אף שצרך כמות בלתי מוגבלת של משקאות אלכוהוליים, נוהג בקלות דעת, מאבד שליטה על רכבו אז פוגע בבני משפחה שיצאו לטייל להנאתם. מקרה שכזה יכול להסתיים במותם של אזרחים תמימים".

שי טסמה הנאשם בדריסת המשפחה בקריית גת
שי טסמה הנאשם בדריסת המשפחה בקריית גת | צילום: חדשות 13

כזכור, במהלך אחד הדיונים בבית המשפט, נחשף כי טסמה חשוד שניסה להימלט מהזירה אך נחסם על ידי עוברי אורח. המשטרה מסרה בדיון כי הוא עלה להגה לאחר לילה רווי אלכוהול עד כדי דקות לפני שנכנס לאוטו. "בדמו נמצאו 1450 מיקרוגרם שזה פי 29 מהמותר", מסר נציג המשטרה. עוד עלה מהחקירה כי אחיה של אחת הצעירות שנמלטו מהזירה לאחר התאונה הוא זה שאסף אותן מהזירה. השופט אמר בדיון: "ניסיון ההימלטות חמור לכשעצמו".

האמא העידה בפני השוטרים: "התחננתי אליו שיעזור לי להוציא את הילדה מתחת גלגלי האוטו אבל הוא ברח עד שעצרו אותו".

הצעירות שהיו ברכב עם הנהג הפוגע סיפרו שהוא היה שיכור ושהן פחדו לנסוע אתו. אחת הצעירות סיפרה: "הייתי שיכורה, שתיתי הרבה אלכהול ונסעתי איתו מהמעודון. עזרנו לאמא, את השאר אני לא זוכרת, שתיתי הרבה אלכהול"‬. הצעירה השנייה סיפרה: "אני זוכרת רק את ההתנגשות, ראיתי הרבה דם. הבאתי מים לאישה, שטפנו לה את הראש".