"התנהגו כמו ציידים": עדות הנערה מפרשת הכדורגלנים

בעדותה במשטרה תיארה אחת מהנערות כיצד הושקתה באלכוהול, והועברה מאחד לשני כשהרגישה מעורפלת. "שתינו הרבה שוטים, זה היה חלק מהמשחק שלהם כדי לטשטש אותנו" • פרסום ראשון

זמן צפייה: 02:11

פרשת הכדורגלנים והקטינות: בעוד חקירת המשטרה בעניין השחקנים שקיימו יחסי מין עם נערות בנות פחות מ-16 נמשכת, הערב (ראשון) נחשפה לראשונה בחדשות 13 גרסתה של אחת משתי הנערות כפי שהעידה במשטרה. בתוך כך, השופטת זהר דיבון סגל אסרה את פרסום שמם של הכדורגלנים עד להחלטה אם להגיש כתב אישום, וזאת בשל דלות בראיות שמצדיקות את חשיפת השמות.

"הכול התחיל במסיבת יום ההולדת בתחילת חודש מאי", סיפרה הנערה. "באנו למסיבה כשההורים של המזמין היו בבית. זה מבחינתנו היה דבר תמים, עוד יום הולדת". הנערה הוסיפה כי באותו הערב היא וחברתה כלל לא דיברו עם הכדורגלנים, אולם "בדיעבד, הבנו שהם התנהגו כמו ציידים".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

הצהרת מנכ"ל משרד הבריאות ברקע העלייה בתחלואה

מבקר המדינה: לא אפתח בבדיקה בעניינו של היועץ המשפטי לממשלה

פרשת טדי שגיא: מנכ"ל משרד הבריאות לא ינקוט צעדים נגד גרוטו

מתחם האימונים של מכבי תל אביב בקריית שלום
מתחם האימונים של מכבי תל אביב בקריית שלום | צילום: חדשות 13

"למחרת, הכדורגלן השני שלא היה במסיבה שלח לחברה שלי תמונה שלי ושל השחקן השני, וכתב: 'תשאלי את חברה שלך מתי דאבל דייט?' לא הבנו מה המשמעות". יומיים לאחר מכן, טענה, הוזמנה לה מונית לבית של אחד מהכדורגלנים. "בחלק הראשון של הערב אכלנו פיצה. הם לחצו שנשחק משחק וקשרו לתוכו שתיית אלכוהול בשוטים".

"הם נתנו לנו לשתות שוב ושוב", תיארה הנערה, "אני אפילו לא יודעת מה שתינו אבל זה היה הרבה אלכוהול, הרבה שוטים. הם מזגו לנו, זה היה חלק מהמשחק שלהם כדי לטשטש אותנו ולממש את התוכנית שלהם".

שחקני כדורגל ממכבי תל אביב
שחקני כדורגל ממכבי תל אביב | צילום: רויטרס

"בהתחלה זה לא היה לנו ברור, אבל לאחר מכן כבר הייתי בחוסר שליטה וערפול בגלל האלכוהול שהשקו אותנו". בשלב זה, היא הסבירה כי השחקנים העבירו אותה ואת חברתה מאחד לשני, "ואחרי שעברתי מיד ליד חשתי תחושה קשה של ניצול. הם ממש ניצלו את העובדה שאנחנו קטינות".

הנערה הוסיפה כי זו הייתה ההתנסות המינית הראשונה שלה שנעשתה, לדבריה, "רק כדי לספק את הצרכים שלהם. לאורך כל הערב לא ידעתי את הגילים שלהם ולא ידעתי שאחד מהם נשוי, רק בסוף הערב כשהוא היה צריך ללכת, הוא אמר: 'יש לי אישה וילד שצריך לחזור אליהם'. הייתי בשוק".

כדורגל
כדורגל | צילום: גטי אימג'בנק

כאמור, מפרטי הפרשה עולה כי שני שחקני כדורגל בכירים בליגת העל קיימו יחסי מין עם נערות בנות 15. התלונה הגיעה למכבי תל אביב, מועדון הכדורגל שבו משחקים השניים, וגם לתיכון שבו לומדות הנערות.

על פי המידע שהועבר לקבוצה, שתי התלמידות פגשו את השחקנים באירוע, ובשלב מסוים החליפו טלפונים. לאחר מכן השחקנים הזמינו מונית שתביא את הנערות מביתן לביתו של אחד מהם, שם הם קיימו יחסי מין. לא הוגשה תלונה רשמית, אך במשטרה הודיעו כי הם פתחו בחקירה - והשחקנים זומנו לחקירה.