פרשת הכדורגלנים והקטינות: התגלו סתירות בגרסאות המעורבים

חוקרי המשטרה איתרו פערים משמעותיים בעדויות של החשודים ושל הקטינות, בין היתר לגבי השתלשלות האירועים וסוגיית האלכוהול • הנערות קיבלו הודעות מאיימות: "אבוא אלייך הביתה ואהרוג אותך"

זמן צפייה: 01:43
החוקרים בפרשת הכדורגלנים והקטינות, שנחשפה בחדשות 13, גילו הערב (חמישי) פער משמעותי בגרסאות של החשודים ושל הקטינות. בין היתר נמצאו סתירות בעדויות של המעורבים בפרשה באשר לגיל, השתלשלות האירועים במהלך הערב וגם לסוגיית האלכוהול. כעת תבדוק המשטרה אם ההסבר לסתירות נעוץ בבעיות זיכרון, או בניסיון הסתרה. בשבוע הבא ימשיכו החקירות, וכל המעורבים יגיעו להעיד שוב. מאז נחשפה הפרשה, שתי הנערות עוברות מסכת של השמצות ואיומים. בין היתר, קיבלה אחת מהן הודעות ברשת חברתית, שנשלחה על פי החשד על ידי אוהדי מכבי תל אביב, ובהן נכתב: "פירקת את המשפחה, תחשבי על הילד הקטן שלו. אני אבוא אלייך הביתה ואהרוג אותך", אביא לתוך הבית שלך אנשים שלא היית רוצה". היום התפרסם ב"וויינט" חלק מההתכתבות בין שני שחקני מכבי תל אביב, אחד מהם כדורגלן בכיר שכבר מסר את גרסתו במשטרה, וכך הם כותבים: "יש לי שלושה פגזים לא מהעולם הזה. רוצות לבוא בשלישי. הבעיה היא שהן רק עוד חודש בנות 18. מה אומרת החוקה?". השחקן השני עונה לו: "השם ישמור אותנו. ספק גדול-גדול. "שלח לי שם של אחת מהן שנבין אם זה שווה את זה". עוד בחדשות 13: פרשת הכדורגלנים והקטינות: השחקנים ידעו שמדובר בתלמידות תיכון אם השיח לא ישתנה – הפרשה הבאה בכדורגל היא עניין של זמן • טור אם אחת הקטינות מפרשת הכדורגלנים: "סיפרה שלא יכלה להגיד לא"
שחקני כדורגל ממכבי תל אביב
שחקני כדורגל ממכבי תל אביב | צילום: רויטרס
אמש נחשף בחדשות 13 כי שני הכדורגלנים ידעו שמדובר בתלמידות תיכון אבל לא ידעו שגילן הוא פחות מ-16 שנים - כך עלה מממצאי חקירת המשטרה. "גרסתה של הנערה השנייה אמינה מאוד", אמר גורם המעורה בפרטים, "החקירה האמיתית החלה אתמול - אחרי שאותה נערה נשמעה". כאמור, הנערה השנייה מסרה אתמול את עדותה במשטרה במשך תשע שעות. חברתה, המעורבת גם היא בעניין, מסרה עדות בתחילת השבוע. מקורבים לנערה סיפרו בתחילת השבוע כי היא שרויה במצב נפשי קשה. "היא שברירית מאוד, כמעט לא אוכלת. היא לא מפסיקה לבכות, לא ישנה בלילה". לדברי המקורבים, "מי שראה אותה יודע שאי אפשר לטעות לגבי גילה, היא נראית פחות מגילה. היא לא מצליחה להבין לאיזה עולם אכזר היא נכנסה". קודם לכן סיפר חברם לקבוצה של שני השחקנים כי "הבנות יצרו קשר איתם ברשת החברתית וההתכתבות בידי החוקרים. השחקנים שאלו אותן בנות כמה הן. הן השיבו 'בנות 18'. הם לא בדקו את הגיל האמיתי והבנות הגיעו לבית של אחד מהם".