הוארך מעצר שלושת החשודים בהצתת בית "הגננת המתעללת" מראש העין

ביהמ"ש האריך עד ליום רביעי את מעצרו של אדיר רצון בן ה-18, החשוד בהצתת ביתה של כרמל מעודה בראש העין. מעצר האחים החשודים הוארך גם הוא, ונבדק החשד אם בתו של אחד מהם למדה בפעוטון

זמן צפייה: 01:24

ההתעללות בגן בראש העין: בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (ראשון) בארבעה ימים את מעצרו של אדיר רצון, תושב קרני שומרון בן ה-18, החשוד בהצתת ביתה של הגננת כרמל מעודה, הנאשמת בהתעלללות בפעוטות, בסוף השבוע שעבר. מעצרם של שני האחים החשודים גם הם במעורבות במעשה הוארך אף הוא, בארבעה ובשלושה ימים.

בד בבד, בודקת המשטרה אם בתו של אחד מהאחים למדה בפעוטון של מעודה, ואם יש קשר בין החשדות נגדו לאפשרות זו.

כזכור, ביום שישי בית המשפט התיר לפרסום כי את שמו של רצון והאריך את מעצרו עד היום. לפי נציג המשטרה בדיון הקודם שנערך ביום ראשון השבוע, הצעיר אוכן בזירה וככל הנראה פעל לבדו. זאת, לאחר שהחשוד תועד במצלמות כשהגיע, לכאורה, עם רכב פרטי למקום. אף על פי כן, עדיין לא בוצע חיפוש בביתו. בן ה-18 טען מצידו, כי נחבל בזמן מעצרו והוכה על ידי השוטרים. השופטת אופיר כתבי-ריבלין קבעה כי לנוכח טענות החשוד לאלימות מצד המשטרה, תיק החקירה יעבור לבדיקת מח״ש. עו״ד רועי לנג שמייצג את הצעיר מסר כי "לא יכול להיות שהחשוד מקבל מכות נמרצות מהשוטרים, חבול כולו".

לעוד כתבות בנושא:

הותר לפרסום: אדיר רצון בן ה-18 הוא החשוד בהצתת בית הגננת

הגננת המתעללת טענה במשטרה: לא זוכרת את המקרים

טור אישי של מאור צור – שחשף את העדויות על הגננת המתעללת

אדיר רצון, החשוד בהצתת בית הורי ''הגננת המתעללת'' מראש העין
אדיר רצון, החשוד בהצתת בית הורי ''הגננת המתעללת'' מראש העין | צילום: פייסבוק

ביום חמישי הגישה כרמל מעודה, באמצעות עורך דינה, בקשה לבית המשפט המחוזי להיפגש עם פסיכיאטר. זאת, לאחר שמסרה גרסה לפיה היא אינה זוכרת את האירועים. מעודה החליפה עורך דין, ופרקליטה החדש, אפרים דמרי, הודיע לאחר שנפגש עמה שגרסתה מחייבת הערכה של גורם מקצועי.

הפרקליטות תודיע בימים הקרובים אם היא מסכימה לכך, ואז הבקשה תובא לפתחו של בית המשפט. אם הבקשה תתקבל, ייתכן שתעבור חוות דעת פסיכיאטרית שתבדוק אם מעודה סבלה מאי שפיות זמנית.

כרמל מעודה
הגננת כרמל מעודה

ביום ראשון נחשף בחדשות 13 כי טרם הצתת הבניין שבו פעל הפעוטון של מעודה, התקשרה זו למשפחתה והתנצלה בפניהם. "אני מבקשת סליחה שאתם צריכים לעבור את זה בגללי. אין לי מושג איך עשיתי את הדברים האלה. אני מבקשת סליחה מכל מי שנפגע", כך לדברי בני המשפחה.