"אבא אמר שהכין אקדח": עדות הצעירה שנחטפה ברהט ע"י הוריה

חודשיים לאחר שהוגש כתב אישום נגד זוג מרמלה, נחשפת עדותה של הבת: "אמא אמרה לי שהיא רוצה לחתוך לי את הרגליים". הפרמדיק שהגיש לה סיוע: "אמרה שאם תלך איתם, היא לא תישאר בחיים"

זמן צפייה: 03:09
בחודש אפריל הוגש כתב אישום נגד זוג הורים מרמלה, בגין חטיפת בתו בת ה-18. על פי כתב האישום, כאשר ניסתה הצעירה להימלט, השניים איימו לדרוס אותה. עדותה של הצעירה מובאת הערב (חמישי) לראשונה בחדשות 13, ובה היא משחזרת את רגעי האימה. "הוא (אבא) תפס אותי מהיד ומשך אותי לתוך הרכב בכוח. כשאני ניסיתי לברוח הוא המשיך להחזיק אותי כשהרגליים היו מחוץ לרכב והמשיך לתת לי מכות", אמרה בת ה-18 בעדותה. "כשהייתי ברכב אימא שלי אמרה לי שהיא רוצה לחתוך לי את הרגליים, ואבא שלי אמר לי שהוא הכין לי אקדח והוא רוצה להרוג אותי. פתחתי את הדלת ורציתי לרדת ואבא שלי אמר לה: 'תדרסי אותה'". הפרמדיק שהגיע למקום וניסה להגיש לצעירה טיפול רפואי העיד במשפט אף הוא. "האבא אמר לילדה שהיא שרמוטה וקילל אותה אותה. באתי לעזור לילדה והוא אמר לי 'אל תתקרב אליה', ראיתי שיש לו מבט מאיים בפנים. פחדתי ממנו. הילדה החזיקה לי את הרגל, התחילה לבכות ואמרה לי 'אל תעזוב אותי'. היא אמרה לי שאבא שלה הרביץ לה והכניס אותה לרכב, ושאם היא הולכת איתם היא לא תישאר בחיים". עוד בחדשות 13: "גררו אותה על הכביש": אישום נגד הורים בגין תקיפת בתם • תיעוד "דחף את איברו לתוכי בכוח": עיתונאית טוענת כי טראמפ אנס אותה "הכתה מכות רצח": עדויות מפרשת ההתעללות בפעוטון בראש העין
אישה נגררת במכונית ברהט
אישה נגררת במכונית ברהט | צילום: חדשות 13
עד שכוחות המשטרה הגיעו למקום ההורים נמלטו, אבל פעילות חקירתית מהירה של השוטרים והחוקרים של משטרת רהט הובילה למעצרם. כמה ימים לאחר מכן הוגש נגדם כתב אישום המייחס להם חטיפה, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה ותקיפה הגורמת חבלה של ממש נגד בתם. מכתב האישום שהוגש בחודש אפריל עולה, כי אף שהצעירה פתחה את הדלת במהלך הנסיעה וניסתה להימלט אמה שנהגה במכונית סירבה לעצור. היא נסעה כמה מאות מטרים בעוד רגליה של הנערה נגררות מחוץ למכונית. "לאחר עצירת הרכב", נכתב בכתב האישום, "המתלוננת נפלה מהרכב לכביש, שכבה מתחתיו, צעקה ובכתה".
עו''ד גיורא זילברשטיין סנגורה של האם
עו''ד גיורא זילברשטיין סנגורה של האם
עוברי אורח שהבחינו במתרחש הזעיקו אמבולנס של מד"א אך ההורים, כך על פי כתב האישום, ניסו למנוע מהצוותים הרפואיים לטפל בצעירה בטענה שהיא "שקרנית ועושה הצגות". זאת, בעוד בתם "שוכבת על הכביש, מחזיקה ברגלו של איש הצוות של מד"א, בוכה ומתחננת שלא יעזוב אותה ולא יאפשר להורים להעלות אותה חזרה לרכבם, כשהיא אומר ש'אינה יודעת מה יקרה לה' ו'אם היא עולה איתם היא לא חוזרת לחיים'". בסופו של דבר ברחו ההורים מהמקום, ושוטרים שהוזעקו לזירה ומצאו את הצעירה הפצועה פינו אותה לקבלת טיפול רפואי.
עורכי הדין של ההורים, גיורא זילברשטיין ואסף גונן, מסרו בתגובה כי: "התמונה שעולה מכתב האישום רחוקה לחלוטין מהמציאות ואני סמוך ובטוח שהאמת תצא לאור בבית המשפט. האם טוענת כי הגיעה להציל את בתה ולא לפגוע בה".