חשד להצתת ביתה של הגננת שתועדה מתעללת בילדים בראש העין

צוותי כיבוי הגיעו לבית משפחתה שמשמש גם כגן אותו מפעילה כרמל מעודה, והצליחו להשיג שליטה על האש. קומת הגלריה בבית קרסה, כמה בתים פונו. בעקבות האירוע בוטלה הפגנת ההורים המתוכננת

זמן צפייה: 00:48
פרשת הגננת מראש העין: שריפה פרצה הבוקר (שבת) בבית משפחתה של כרמל מעודה, הגננת שתועדה מתעללת בילדים בראש העין. צוותי כיבוי וחילוץ הגיעו לזירה, ברחוב סנהדרין בעיר, והשיגו שליטה על האש. משירותי הכיבוי נמסר כי לא היו נפגעים באירוע, אך נזק נגרם לבית משפחת הגננת, לאחר שקומת הגלריה בבית קרסה. כמה בתים הסמוכים לדליקה פונו מחשש להתפשטותה. הבית משמש גם גן הילדים שאותו מפעילה מעודה, ובו תועדה ההתעללות. אביו של כרמל מעודה האשים את ההסתה ברשתות החברתיות: ״קראו לשרוף את ההורים, זו הסתה, במזל לא התפוצצו בלוני הגז״. חוקר דליקות של כבאות והצלה החלו בחקירת נסיבות השריפה. קצין הכיבוי רשף יניב כהן סיפר: "קיבלנו הודעה על שריפת בית פרטי בראש העין ויצאנו לשם. בהגיענו למקום תוך זמן קצר זיהינו כי קומה ראשונה וקומת הגג בוערות כליל,מיד פעלנו למניעת התפשטות השריפה למבנים סמוכים במקביל לפעולות הכיבוי,לדירה נגרם נזק כבד ולמקום הוזעק מהנדס מהרשות המקומית בשל חשש לקריסת חלקי המבנה. עו״ד בנימין מלכא, שמייצג את ההורים, טוען כי הם אינם עומדים מאחורי המעשה.  ״מהיכרותי עם הורי הילדים, אני יכול לומר, בפה מלא ובלב שלם, כי מדובר באנשים נורמטיביים", אמר, "הם כעוסים ומזועזעים עקב הפשעים החמורים אשר בוצעו כלפי ילדיהם, כלפי פעוטות, אך אינם עבריינים ואין לי ספק שחקירה מעמיקה תוליד מסקנה כי להורי הילדים אין קשר לשריפה. בטוח כי משטרת ישראל תבצע עבודתה ותחקור את האירוע ואת כל מי שייתכן וחשוד במעשה, לרבות בני משפחתה של הגננת המתעללת. אציין כי נוסיף לעמוד על זכויות נפגעי העבירה, הפעוטות, אולם, נפעל בדרך חוקית ומקובלת וללא כל גילויי אלימות.״ בעקבות השריפה, הפגנת ההורים שתוכננה להערב מול הגן בוטלה בשל איסור שהוטל על ידי המשטרה. עם זאת המארגנים הודיעו כי מחר בשעות הערב יתקיימו הפגנות כמתוכנן ב-11 מוקדים ברחבי הארץ. "נסיבות השריפה עודן נחקרות על ידי המשטרה", אמר אחז אגם, יו"ר ועד הורי הגנים הארצי וממארגני המחאה, "בכל מקרה, על אף התסכול וחוסר האונים המובן מכורח הנסיבות, אלימות איננה הדרך לעשות צדק עבור ילדינו. ממשיכים כמתוכנן, בדרך דמוקרטית וצודקת". אתמול, כאמור, פורסמו סרטונים ממצלמות האבטחה שבהם ניתן לראות את כרמל מעודה, המטפלת מראש העין החשודה בהתעללות בפעוטות, קושרת את הפעוטות לכיסא כשידיהם קשורות מאחורי הגב, מצליפה בהם באמצעות מגבת, אוחזת אותם באלימות ובועטת בהם. כזכור, עדויות ממקרי ההתעללות בגן נחשפו לראשונה בחדשות 13.
שריפה בראש העין
השריפה בבית הגננת שתועדה מתעללת | צילום: דוברות המשטרה
חשד להצתה בראש העין
חשד להצתה בראש העין | צילום: מיכה ריזוב
כרמל מעודה
כרמל מעודה, החשודה בהתעללות בפעוטות
בתיעוד ניתן לראות כיצד מעודה מרימה פעוטות בחוזקה, מטילה אותם על הכיסא באלימות וקושרת את ידיהם מאחורי הגב. בסרטון נוסף מתועדת מעודה ניגשת לפעוט היושב בכיסא, תופסת בצווארו ודוחפת אותו אחורנית עד שהוא נופל. ניקול דניאל חגבי, שבנה עומר בן השנתיים היה קורבן להתעללות בגן בראש העין, סיפרה אמש בריאיון ל"שישי" כי לא היו סימנים מקדימים לאלימות שספג בגן. "עומר אהב לבוא לגן", סיפרה. "על פניו היא הצטיירה כגננת מאוד טובה. היא באה לבקר אותנו באוגוסט כי התגעגעה והייתה שולחת להם הקלטות קוליות בערב, סתם כי הם חיממו לה את הלב. אבל בסרטונים שראיתי במשטרה היה הכול חוץ מאהבה. האהבה הייתה רק הצגה להורים". חגבי לא חשדה כי שני ילדיה, בני שנתיים ושנה, עוברים התעללות בפעוטון עד שנקראה לצפות בסרטונים במשטרה. "ראיתי אלימות קיצונית ומחרידה. מעבר לזה ראיתי התנהלות מזעזעת, אין רגע אחד שיש צעצועים מפוזרים על הרצפה – תמיד הכל אסוף ורק מנקים", שיחזרה. "זה היה גן עד שההורה האחרון עזב ומהרגע שההורה הראשון הגיע לאסוף את הילד שלו. שאר הזמן זה ילדים שאוכלים, ישנים, עומדים בפינה – או חוטפים מכות".