עוזר שר נחקר באזהרה בחשד לעבירות טוהר המידות ושחיתות

היחידה הארצית לחקירות הונאה, להב 433, עיכבה הבוקר עובד ציבור בחשד שניצל את מעמדו על מנת לקדם את עניינהם של אחרים. זאת, במסגרת התפתחות בחקירה נוספת המתנהלת ביחידה

יחידת להב 433

היחידה הארצית לחקירות הונאה, יחידה להב 433, עיכבה הבוקר (רביעי) עוזר שר בחשד לביצוע עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית. על פי החשד, החשוד ניצל את מעמדו הציבורי על מנת לקדם את עניינהם של אחרים. עיכובו של עוזר השר הגיעה בעקבות התפתחות מחקירה נוספת המתנהלת ביחידה, ובמהלכה על הצורך לבדוק את החשדות נגד החשוד.

בשבוע שעבר נעצר זאב דולינסקי, יועצו לשעבר של נשיא המדינה ראובן ריבלין, בחשד למעורבות בעבירות שוחד. דולינסקי חשוד שקיבל טובות הנאה מכמה גורמים בתמורה לקידום האינטרסים שלהם. במשטרה מבהירים: "אין שום קשר לנשיא עצמו, מדובר בפעילות צדדית של דולינסקי שקיבל באמצעות שימוש באמצעות שמו ומעמדו".

עוד בחדשות 13:

בכיר בבית הנשיא נחקר באזהרה בחשד לעבירות טוהר מידות

פרשת שחיתות ציבורית: 2 בכירים במשרד ממשלתי נעצרו בחשד לשוחד

אזיקים (אילוסטרציה)
אזיקים (אילוסטרציה) | צילום: fotolia

בבית הנשיא אישרו כי העובד נחקר והוסיפו: "פרט לדבר מעצרו, לא ידוע לנו במה דברים אמורים ואנו כמובן נעמיד לרשות המשטרה כל שיידרש על מנת להביא את העניין לבירור בהקדם האפשרי".

פרקליטו של החשוד, עורך הדין ששי גז, מסר בתגובה: "במעשיו של מרשי לא נפל שום רבב. מעשיו חוקיים לגמרי. מרשי תרם ועוד יתרום רבות לציבור".

עו''ד ששי גז, פרקליטה של מרגלית צנעני מתוך תוכנית הבוקר עם אורליוגיא
עו''ד ששי גז, פרקליטה של מרגלית צנעני מתוך תוכנית הבוקר עם אורליוגיא | צילום: תוכנית הבוקר

לפני כשלושה שבועות עצרה המשטרה שבעה חשודים ועיכבה לחקירה ארבעה חשודים נוספים בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. שניים מהעצורים הם עובדי ציבור במשרד ממשלתי. חיפושים נערכו בבתיהם ובמשרדיהם.

מחקירת יחידת להב 433 של המשטרה עולה כי החשודים נתנו כל אחד על פי חלקו כספי שוחד וטובות הנאה נוספות לעובדי ציבור בתמורה למכרזים שאלה יטו עבורם ויקדמו זכייתם וכן הטבות רגולטוריות.