האסון במסיבת הטבע: כל החשודים ישוחררו למעצר בית

כשבוע לאחר שאריאל צפריר בן ה-19 התמוטט ומת במסיבת טבע, השופט קיבל את טענתו של עורך דינם של שניים מהחשודים, עדי כרמלי, לפיה "ניתן לאיין את החשש משיבוש חקירה" - והמליץ על שחרורם

זמן צפייה: 00:19

האסון במסיבת הטבע: המשורה הסכימה היום (רביעי) לשחרר למעצר בית כל החשודים במעורבות בפרשת האסון במסיבת הטבע, בה אריאל צפריר בן ה-19 התמוטט ומת לאחר שככל הנראה התייבש, והם ישוחררו מחר בצהריים. בדרך כלל, בית המשפט הוא שנותן את ההחלטה באשר לשחרור, אולם הפעם, בתום הצגת הטיעונים של הצדדים, הציע השופט למשטרה שלא לבקש בשנית את הארכת מעצרם של החשודים אלא להסכים לשחרר אותם למעצר בית.

בדיון בעניינם, עורך הדין עדי כרמלי, המייצג שניים מהחשודים, אמר לשופט כי "ניתן לאיין החשש משיבוש". ואכן, כאמור, השופט - ובהמשך גם המשטרה, קיבלו טיעון זה ושיחררו את כולם. "אני מברך על החלטת בית משפט", אמר כרמלי לאחר הדיון. "מדובר בטרגדיה קשה, אך נסיבותיו המיוחדות של התיק מובילות לכך שמעצר אינו דרוש בו. אנו סמוכים ובטוחים כי כבר כעת יש בידי המשטרה די מידע שמנקה את מרשיי מהחשד המיוחס להם".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

העצמאים מאיימים לא לציית להגבלות; כ"ץ: "מתנגד לסגר כללי"

הפיגוע בראש העין: כתב אישום נגד תושב ג'נין בגין ניסיון רצח

"מלא תפקידך ואל תטיף מוסר": עימות בין ניסנקורן לח"כים בליכוד

אריאל צפריר, הצעיר שהתמוטט ומת במסיבת טבע
''ילד מתוק וחייכן''. אריאל צפריר | צילום: חדשות 13

כאמור, צפריר התמוטט ביום שישי במהלך מסיבת טבע סמוך למחלף מאחז שבדרום, זאת לאחר שככל הנראה התייבש. הוא פונה לבית החולים סורוקה שבבאר שבע תוך ביצוע פעולות החייאה, שם נאלץ הצוות הרפואי לקבע את מותו.

יש לציין כי ההתמוטטות הייתה יכולה להימנע. זאת בעקבות טענת תושב האזור שבה נערכה המסיבה, שאמר כי התקשר למוקד המשטרה בשעה בשעה 9:45 בבוקר והתלונן על כך שיש במקום מסיבה לא חוקית, ואילו צפריר פונה רק בשעה 13:00. בשיחה אמר האזרח למוקד כי "נשמעים בומים חזקים של מוסיקה. הם כמה עשרות. זה בניגוד לחוק בגלל הקורונה. העניינים שם יוצאים משליטה, תשלחו ניידת".

עו״ד עדי כרמלי
עו״ד עדי כרמלי | צילום: חדשות 13