קבר את הגופה בחצר: תושב המרכז הורשע ברצח גרושתו לפני כשנתיים

בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע את דוד חיים ברצח גרושתו אופירה, אותה קבר בחצר ביתה בתל מונד, ביוני 2018. מכתב האישום עלה כי חנק אותה למוות באמצעות חבל - וטמן את גופתה בבור שחפר מראש

אופירה חיים | צילום: חדשות 13

בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע היום (ראשון) את דוד חיים ברצח גרושתו אופירה, אותה קבר בחצר ביתה בתל מונד, ביוני 2018. גזר הדין יינתן בהמשך.

כזכור, החקירה נפתחה ב-23 ביוני בעקבות תלונת בתה של אופירה על היעדרותה. כבר בשלבים הראשוניים של החקירה, עלה חשד כי לא מדובר באירוע היעדרות מרצון. במסגרת חקירת תלונת ההיעדרות נגבו עדויות רבות מבני משפחה, מקורבים ואנשים שהיו בקשר עם המנוחה בציר המשפחתי, החברי והעסקי, תוך מיפוי כל קשרי הגומלין של אופירה בת ה-57.

הנעדרת אופירה חיים
הנעדרת אופירה חיים | צילום: חדשות 13

במהלך החקירה עלה חשד כבד לפיו המניע להעלמות אופירה הוא פנים-משפחתי וקשור במחלוקות שלה עם בני משפחתה ובעלה לשעבר המתגורר ביחידת דיור בתוך המתחם המשפחתי.

כמו כן, במסגרת החקירה עלה חשד לפיו בימים שקדמו להיעלמותה של אופירה, עסק גרושה דוד בחפירת בור בחצר ביתה בין העצים ובסמוך לגדר הבית. בחקירה התברר כי בימים שקדמו לרצח, בעת שאופירה בילתה בטיול בגיאורגיה, שכר הגרוש נתין אריתראי שנהג להעסיק מדי פעם בעבודות גינון, וביקש ממנו לחפור בור בחצר הבית תוך שהוא מסביר כי הדבר נחוץ לו לתיקון נזילת מים. כאשר שבה אופירה לארץ ושאלה את הגרוש לפשר הבור בחצר ענה כי הוא עוסק ביישור שיפוע בקרקע הגינה.

דוד חיים בחיפושים אחר גרושתו אופירה חיים
דוד חיים בחיפושים אחר גרושתו אופירה חיים | צילום: חדשות 13

מכתב האישום שהוגש נגד הגבר עולה כי ביום הרצח, 20 ביוני, סמוך לשעה 16:00, הגיע הגרוש לחצר ביתה של אופירה וקרא לה לצאת לחצר. הגרוש ביקש ממנה כי תתיר לו ליצור מעבר בין ביתו לביתה על מנת להקל על אמו הקשישה המתגוררת ביחידת דיור הצמודה לביתה של אופירה, וכי תתיר לו להציב על גג ביתה דוד שמש שישמש את אמו.

כאשר אופירה סירבה לבקשותיו של דוד, הוא שלף מכיסו חבל וחנק אותה תוך שהוא מפיל אותה אל הקרקע. לאחר דקות ארוכות בהן, על פי החשד, חנק הגרוש את אופירה, הוא גרר אותה לעבר הבור, העמיק את הבור בחפירה נוספת וטמן אותה במקום.

עוד עלה בחקירה כי דוד חיים נטל פטיש, שבר את הטלפון הסלולרי של אופירה, ולאחר מכן נטל את תיקה, גזר את כרטיסי האשראי וזרק את שברי הטלפון והתיק בפח זבל ביישוב. בהמשך, הודה דוד במעשה ושחזר אותו בפני חוקרי צוות החקירה המיוחד.