דנקנר יעלה לוועדת שחרורים בחמישי הבא; הערכה: הבקשה תתקבל

פרסום ראשון: לפי ההערכות הפרקליטות תתנגד לשחרורו של איש העסקים, אך בשב"ס מאמינים שבקשתו לא תידחה. במידה והשופטת תורה לסיים את ריצוי עונשו הוא יצא לחופשי כבר באותו היום

זמן צפייה: 00:26

איש העסקים נוחי דנקנר יעלה לוועדת שחרורים כבר ביום חמישי הבא, כך פורסם היום (שני) לראשונה בחדשות 13. לפי ההערכות, הפרקליטות תתנגד לקיצור עונש, אך במידה והשופטת תורה לשחררו - הוא ייצא לחופשי כבר באותו יום.

על פי גורמים בשירות בתי הסוהר דנקנר אסיר בעל התנהגות טובה שזכה לחנינה מהנשיא ועל כן מעריכים שבקשתו תתקבל.

לכתבות נוספות בנושא >> 

הנשיא קיצר את עונשו של נוחי דנקנר בשל מצבו הרפואי

הפרקליטות הודיעה על סגירת התיק החדש נגד נוחי דנקנר

הותר לפרסום: המשטרה פתחה בחקירה נגד נוחי דנקנר

נוחי דנקנר
נוחי דנקנר | צילום: רויטרס

כזכור, בשבוע שעבר הנשיא ריבלין החליט לקצר את עונש המאסר של איש העסקים נוחי דנקנר, וקבע כי ארבעה חודשים ממאסרו יומרו במאסר על תנאי. זאת, בשל מצבו הרפואי של דנקנר, שהידרדר במהלך שהותו בבית הסוהר.

"ההחלטה התקבלה על בסיס מצבו הרפואי של דנקנר בימים אלה", נמסר מבית הנשיא. "מדובר בנסיבות רפואיות שלא עמדו בפני בית המשפט בעת מתן גזר הדין ואשר על פי חוות דעת רפואיות, הוחמרו מאוד במהלך מאסרו ומחייבות התערבות רפואית דחופה".

בשבוע לפני כן, הפרקליטות הודיעה על סגירת התיק החדש שנפתח נגד דנקנר, שבגינו הוא הועבר לכלא ניצן. כזכור, פרטי החקירה אסורים לפרסום. בתחילת דצמבר, ריבלין אמר כי יקבל את החלטתו בנוגע לחנינה רק לאחר סיום רשויות האכיפה בטיפול עניינו בנוגע לפרשה זו. כמה ימים לפני כן, חתם שר המשפטים אמיר אוחנה על בקשת החנינה שהגיש דנקנר.

לפני כשנה פורסם בחדשות 13 כי הרב הראשי לשעבר, יונה מצגר, שמרצה מחודש מאי 2017 עונש מאסר בכלא מעשיהו, התלונן לקציני המודיעין בשירות בתי הסוהר כי גורמים בבית הכלא סוחטים אותו. במקביל, נבדק החשד לכך שאותם אסירים תכננו לסחוט גם את דנקנר.