כתב אישום נגד סוכן דוגמנים בגין מעשים מגונים בלקוחותיו

ניר סנדלר נאשם בכך שטען בפני 8 מהלקוחות בסוכנות שלו, חלקם קטינים, כי המעשים הם חלק מהדרכה שהוא מקנה להם כחלק מקידומם המקצועי. "ניצל את מעמדו ואת תמימותם של המתלוננים"

זמן צפייה: 00:20

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד סוכן הדוגמנים ניר סנדלר, בן 41 ממושב זיתן, בגין מעשה סדום במרמה (מספר מקרים), מעשה מגונה (מספר מקרים), מעשה מגונה במרמה (ריבוי עבירות), גרם מעשה מגונה במרמה (ריבוי עבירות) ועבירות נוספות. הנאשם ביצע את המעשים בשמונה מתלוננים, חלקם קטינים.

הנאשם הינו בעלים ומנהלה של סוכנות ניהול אישי לדוגמנות וטאלנטים "Passion management", העוסקת בייצוג דוגמנים ושחקנים. מכתב האישום עולה כי במסגרת ההתקשרות שבין הסוכנות לבין הלקוחות היה סנדלר אמון על ניהולם וקידומם המקצועי, והיה עליו לספק להם הצעות עבודה בתחום הדוגמנות והמשחק.

ניר סנדלר בבית המשפט
ניר סנדלר בבית המשפט | צילום: חדשות 13

 

לפי כתב האישום, במועדים שונים, בביתו, במושב זיתן, ובמשרדי הסוכנות בתל אביב, לאורך תקופה, לסירוגין, במהלך השנים 2013 ו-2019-2016, ביצע סנדלר בלקוחותיו, שמונה מתלוננים צעירים, חלקם קטינים, עבירות של מעשה סדום, ניסיון למעשה סדום, ומעשים מגונים, שלא בהסכמתם החופשית, או בהסכמתם שהושגה במרמה לגבי מהות המעשים. הנאשם השיג את הסכמתם של המתלוננים לביצוע העבירות כשטען בפניהם בכזב, כי המעשים הם חלק מההדרכה והמיומנויות, אותן הוא מקנה להם כלקוחותיו, לשם קידומם המקצועי.

בבקשת המעצר נכתב: "כנגד המשיב קמה עילת מעצר לאור המסוכנות הנשקפת ממעשיו וכפי שהיא עולה מריבוי המעשים, גילם הצעיר של המתלוננים, חלקם קטינים, תוך ניצול מעמדו, פערי הכוח העצומים שבינו לבין המתלוננים, השפעתו בעולם הדוגמנות ותמימותם של המתלוננים. בנוסף, קיים חשש ששחרור המשיב יביא להשפעה על עדים לאור מעמדו של המשיב בעולם הדוגמנות, התנהלותו הסדרתית, תוך שימוש בטענות כזב מתוחכמות בפני המתלוננים על מנת לרכוש את אמונם ותוך ניצול יחסי התלות והעבודה הקיימים ביניהם. חשש זה מתעצם גם לאור יכולותיו להתל במתלוננים אשר ראו בו כמנטור בעל השפעה רבה, ועל כן קיים חשש כי שחרורו ישפיע על המתלוננים אשר כולם אמורים להעיד במשפט".