במערכת אכיפת החוק חוששים מלחץ פסול על עדי תביעה במשפט רה"מ

בשני הצדדים נערכים לקראת פתיחת משפטו של נתניהו. רוב הדיונים בביהמ"ש בוטלו ותיאסר הסתובבות במבנה. בפרקליטות ובמשטרה חוששים שיופעלו לחצים על עדים מרכזיים, על מנת שישנו את עדותם

זמן צפייה: 06:46

מחר (ראשון) בשעה 15:00 ייפתח המשפטשל ראש הממשלה בנימין נתניהו - ובשני הצדדים עוסקים בהיערכויות אחרונות לדיון. במערכת אכיפת החוק חוששים מפני לחץ פסול שיופעל על עדי תביעה מרכזיים בשלושת התיקים, ומודאגים כי באמצעות הרשתות החברתיות וכן ע"י מעשים - ינסו לגרום להם לשנות את עדותם.

ההיערכות למעמד ניכרת גם בבית המשפט המחוזי בירושלים, שבו בוטלו רוב הדיונים שתוכננו למחר. הקומות הראשונות ייסגרו, תיאסר הסתובבות במבנה ולעובדים ניתנה הנחיה להגיע למקום עד 7:00. רבים החליטו לקחת יום חפש בשל הגעת נתניהו.

עוד בחדשות 13:

שוחד, גניבה – ואפילו אונס: הפוליטיקאים שישבו על ספסל הנאשמים

שלושה ימים לפתיחת משפט נתניהו: תתוגבר האבטחה על השופטים

נתניהו בהצהרה לקראת ערב החג השני
נתניהו בהצהרה

נתניהו צפוי להגיע סמוך לשעה 15:00, ובדיון עצמו ילווה אותו רק הפרקליט מיכה פטמן - זאת, בשל ההנחיות עקב הקורונה. השופטת תשאל את ראש הממשלה אם קרא את כתב האישום והבין את תוכנו, ובכך יסתיים חלקו של נתניהו. הוא צפוי להיות מלווה בכמה ח"כים ושרים המקורבים אליו מהליכוד. מחוץ לבית המשפט צפויה הפגנת תומכים, בעוד שמול מעון ראש הממשלה בבלפור תיערך הפגנה של תנועת הדגלים השחורים תחת הכותרת: "נאשם בפלילים לא ראש הממשלה שלי".

את צוות הפרקליטות תוביל המשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי, שהובילה גם את תיקי הולילנד. יחד איתה יהיה יוני תדמור, המועמד להחליפה בפרקליטות מיסוי וכלכלה. יהודית תירוש, מנהלת המחלקה לניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה תוביל את תיק 4000.  אלון גינדין וקרן צבירן יובילו את תיקי 1000 ו-2000 - התיקים שהפרקליטות צפויה להתחיל איתם את המערכה.

נתניהו, בנימין נתניהו, ראש הממשלה
ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: חדשות 13

ביום חמישי פורסם לראשונה בחדשות 13 כי בתום הערכת מצב חשאית בין בכירים בהנהלת בתי המשפט לבין בכירים במשטרה לקראת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוחלט לתגבר את האבטחה סביב השופטים שידונו בתיקים, בהם גם ראש ההרכב - השופטת רבקה פרידמן פלדמן.