נתניהו צפוי לבקש מבית המשפט לא להגיע להקראת כתב האישום

לקראת המשפט שצפוי להתחיל בשבוע הבא, מסתמן כי רה"מ יבקש לא להיות נוכח בדיון הראשון בטענה כי מדובר בדיון טכני שיעלה הרבה כסף למדינה. אם תידרש לתת חוות דעת, הפרקליטות תתנגד לבקשה

זמן צפייה: 01:17

מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו: ראש הממשלה צפי לבקש היום (שני) מבית המשפט לא להיות נוכח בדיון הקראת כתב האישום נגדו, שצפוי לפתוח את משפטו בשבוע הבא. לטענת נתניהו, מדובר בדיון טכני שיעלה הרבה כסף למדינה. הפרקליטות צפויה להתנגד לאישור הבקשה, אם תידרש לתת את חוות דעתה.

בשבוע שעבר אמר עורך הדין יוסי כהן, פרקליטו של נתניהו, במהלך הדיון על מימון משפטו כי "אנחנו עומדים מול לפחות 20 פרקליטים, מול היועץ המשפטי לממשלה ומול מעצמה חקירתית כאילו מדובר בפשעים נגד הנאצים". נשיאת בית המשפט העירה לו על דבריו והוא חזר בו.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

מנדלבליט: "מעלים טענות כזב ומנסים לפגוע בעבודתנו"

לוחם גבעתי מואשם שהתחזה לבודק במחסום – ושדד רכב מפלסטיני

"הסתה פרועה": רון חולדאי תובע ממירי רגב חצי מיליון שקלים

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו | צילום: רויטרס

אתמול הודיע בית המשפט המחוזי בירושלים כי הקראת כתב האישום של נתניהו לא תועבר בשידור ישיר. כמו כן, כמות הנכנסים לדיון תוגבל בשל הנחיות משרד הבריאות. לפני כחודשיים הודיע בית המשפט המחוזי בירושלים על דחיית פתיחת משפטו של נתניהו לתאריך 24 במאי, בשל התפשטות נגיף הקורונה.

באותו הלילה הכריז שר המשפטים היוצא אמיר אוחנה על מצב חירום במערכת המשפט, בשל ההגבלות משרד הבריאות. בגלל מתכונת החירום,התקיימו דיונים דחופים בלבד. בתקופה זו התקיימו דיונים רק בענייני מעצר ושחרור בערובה, מעצר מנהלי, עתירות דחופות לבג"ץ, עבירות לפי חיקוקים הנוגעים למצב החירום המיוחד וסעדים זמניים דחופים בעניינים אזרחיים.